Wybierz język witryny

lang - pllang - delang - gb

Krutynia znajdująca się na Pojezierzu Suwalskim to popularny szlak kajakowy nie tylko w Polsce, ale także w nizinnej Europie.

Sam szlak przebiega przez Puszczę Piską, a od jeziora Mokrego także przez Mazurski Park Krajobrazowy. Jego długość wynosi 102 km z czego ponad 60 % to woda stojąca. Najpopularniejsza trasa rozpoczyna się w Sorkwitach i kończy w miejscowości Ruciane-Nida, zaś najciekawszym odcinkiem na szlaku jest Sobiepanka – mała rzeczka, której nurt może płynąć w obie strony.

Wybierając się na spływ kajakowy Krutynią musimy zadbać o nocleg. Podczas naszej podróży miniemy wiele miejscowości, w których znajdziemy pensjonaty, hotele i motele. Jeśli stawiamy na taką formą nocowania, miejsca noclegowe najlepiej zarezerwować już wcześniej. Bazę noclegów na Krutyni można znaleźć tutaj. Najpopularniejszą formą nocowania na trasie mogą okazać się jednak pola namiotowe.  Nie ma nic lepszego niż rozłożenie namiotu przy samej wodzie. Na trasie większość miejsc biwakowych jest odpowiednio oznakowanych, dzięki czemu mamy gwarancję bezpieczeństwa. Pamiętajmy, aby sprawdzić nasz sprzęt przed wyjazdem. Musimy się upewnić czy namiot jest cały i czy zawiera komplet śledzi.


You have no rights to post comments

Podziel się:
back to top