Wybierz język witryny

lang - pllang - delang - gb

Planujesz po raz pierwszy popłynąć kajakiem, ale nie wiesz jak się przygotować się do podróży mazurskimi rzekami? Zanim wyruszysz w drogę sprawdź, co warto ze sobą zabrać na wyprawę kajakiem, dzięki temu będziesz przygotowany na każdą ewentualność, a wyprawa nie przysporzy Ci niepotrzebnego stresu.

Po pierwsze musimy się w coś spakować, tu najlepszym rozwiązaniem będzie worek żeglarski. Jeśli nie macie własnego możecie go wypożyczyć w naszej wypożyczalni AS-TOUR. Niezłym rozwiązaniem mogą okazać się także zamykane worki na śmieci, które swobodnie rozłożymy w kajaku. Jeśli macie w domu niewielką miękką torbę podróżną, to także może zdać rezultat. Nie polecamy Wam walizek i plecaków ze stelażem.


Pamiętajcie także o wodoszczelnym etui na komórkę i aparat fotograficzny, mogą one uratować Wasz sprzęt w przypadku kontaktu z wodą.

Zastanawiacie się pewnie jak ubrać się na spływ kajakowy? Przy pakowaniu bagażu pamiętajcie, że pogoda bywa zmienna, więc oprócz letnich spodenek i stroju kąpielowego bądź kąpielówek z pewnością przydadzą Wam się bluza lub sweter oraz długie spodnie. Oprócz klapek warto też zabrać pełne buty, a przy dłuższych wyprawach również buty do wody. Koniecznie weźcie także nakrycie głowy, które ochroni przed słońcem i kurtkę przeciwdeszczową w razie deszczu.

Jeśli planujecie wyruszyć w kilkudniowy spływ i nocować na szlaku, to warto zapoznać się z ofertą bazy noclegowej a przed wyprawą materac i namiot, zaimpregnować tropik. Przydać mogą się także latarka, fince i sztućce.

Planując ilość prowiantu, warto sprawdzić czy na szlaku będziemy mieli możliwości uzupełniania zapasów. W opisach rzek są informacje, gdzie znajdują się sklepy spożywcze. W większości przypadków nie ma sensu zabieranie ze sobą z domu żywności na tygodniową wyprawę, chyba że wybierzemy mało uczęszczany szlak.

Wybierając się na spływ musicie pamiętać, że w napotkanych po drodze wioskach nie znajdziecie bankomatów a i miejsc, gdzie można zapłacić kartą jest niewiele. Warto więc wziąć ze sobą gotówkę.

Zapaleni wędkarze zapewne planują zabrać ze sobą wędkę, ale zanim wyruszycie na połów warto dowiedzieć się czy oprócz karty wędkarskiej nie będzie potrzebne nam dodatkowe zezwolenie na wędkowanie na konkretnym akwenie. Zezwolenia takie sprzedawane są w sklepach wędkarskich w danym regionie.


You have no rights to post comments

Podziel się:
back to top