Wybierz język witryny

lang - pllang - delang - gb

Spływy kajakowe cieszą się coraz większą popularnością. To bardzo dobrze dla naszego zdrowia i nie tylko. Spędzając czas w kajaku zapewniamy sobie kontakt z dziką przyrodą, dawkę aktywnego wypoczynku oraz wiele innych ciekawych atrakcji. Krutynia może okazać się idealną trasą na pierwszy spływ kajakowy.

Szlak Krutyni uznawany jest za jeden z najpiękniejszy nie tylko w Polsce, ale także w nizinnej Europie. Jest zróżnicowany i przebiega przez Puszczę Piską oraz Mazurski Park Krajobrazowy. Spływ Krutynią rozpoczyna się w Sorkwitach.

Trasa jest stosunkowo łatwa do pokonania, ale zarazem nie monotonna. Pierwszy etap spływu przebiega przez jezioro Lampackie, Lampasz oraz krótki odcinek Krutyni zwanej Sobiepanką. Dalej będziemy mogli rozkoszować się niesamowitą przyrodą. Podczas wędrówki  zwiedzimy rezerwat Królewska Sosna, gospodarstwo Adama Szubskiego w Zgonie czy też rezerwat Zgon, który zasługuje na szczególną uwagę. Odcinek na trasie od jeziora Krutyńskiego do Ukty uważa się za jeden z najciekawszych na całej Krutyni. Świadczyć mogą o tym wycieczki zagranicznych turystów przepływających ten odcinek łodziami popychanymi przez miejscowych flisaków. Na koniec pokonamy śluzę Guzianka, zaś spływ Krutynią zakończymy w miejscowości Ruciane-Nida. Trasa idealnie będzie nadawać się dla najmniej doświadczonych kajakarzy, a także dla rodzin z dziećmi.

Szczegółowy opis trasy znajduje się tutaj Dokładny opis szlaku Krutynia


You have no rights to post comments

Podziel się:
back to top