Wybierz język witryny

lang - pllang - delang - gb


Informacje o obiekcie:


Nazwa:
Eksperymentarium w Chojnicach
Adres:
ul. Piłsudskiego 30 b
Miasto:
Chojnice 89-620
Województwo:
pomorskie
Telefon:
739 007 599
E-mail:
eksperymentarium@cewchojnice.eu
Współrzędne GPS:
53.69141483562325 / 17.56858527638542
Szlak:
Brda
Typ:
Atrakcje

Ocena obiektu (ocen: 149) 5 / 10


Opis obiektu:


Eksperymentarium to wyjątkowe miejsce, gdzie panuje naukowa atmosfera, a czas wypełniony jest doświadczeniami i eksperymentami. Nauka przestaje być karą i przymusem, a staje się zabawą.

Dzięki wynalazkom z XIX i XX w. poznacie historię i kulturę Chojnic i okolic, przeniesiecie się w świat przyrody i sportów wodnych. I przy okazji zaznajomicie z nowinkami technologicznymi.

Jak brzmią Bory Tucholskie, czy rosiczki trzeba się bać, czego było więcej w leczniczych miksturach czarownic - magii, czy natury, jak pokonać prehistorycznego tura i ułożyć starodawny akwedukt, jakie emocje wyzwala udział w wyścigu bojerów... O tym wszystkich i wiele więcej dowiecie się w Eksperymentarium w Chojnicach. My zdradzimy Wam, że sarna szczeka, a lis potrafi wyć jak wilk i piać jak kura.

W Eksperymentarium znajduje się 19 stanowisk: Rosiczka, Budowa Drzewa, Dźwięki lasu, Zerkadło - Zapora w Mylofie, Symfonia łąk i lasów, Meandry rzeki Brdy, Kocioł Czarownic, Silny jak tur, Zerkadło - Most Zwodzony, Obieg wody w przyrodzie, Akwedukty, Lot bojerem, Rozmowa znakami, Zajrzyj w przeszłość, Galeria cechów miejskich, Moda przez wieki, Korytarz czasu, Wiek pary i elektryczności i Energia z natury.

Eksperymentarium organizuje również zajęcia pokazowe, warsztaty, piknik naukowy oraz urodziny.

Jeśli chcecie przeżyć podróż w czasie, odwiedźcie Chojnice. Przy okazji dzieci będą miały okazję przekonać się do tych najbardziej znienawidzonych przedmiotów szkolnych, jak biologia, chemia czy fizyka. Całą rodziną sprawdźcie, poznajcie, przeżyjcie... Wspólne wspomnienia i przeżyte razem przygody zostaną z Wami.

Aktualne komantarze do obiektu


Aktualnie brak komentarzy dla obiektu.


By dodawać komenatrze musisz się zarejestrować i zalogować w górnej części strony.

back to top