Wybierz język witryny

lang - pllang - delang - gb

Wypożyczalnia kajaków AS-Tour organizuje spływy kajakowe najpiękniejszymi i najciekawszymi szlakami Warmii i Mazur. Z nami poznasz piękno rzek Krutynia, Rosupa, Czarna Hańcza, Biebrza, Pisa, Łyna, Wda i Brda. W naszej ofercie znajdziesz spływy jednodniowe i kilkudniowe, a organizujemy je zarówno dla klientów indywidualnych, jak i grup zorganizowanych.

 

Szlak Krutynia

Szlak Krutynia

Krutynia to szlak uznawany za jeden z najpiękniejszych szlaków nizinnych Europy. Jest bardzo ciekawy i zróżnicowany, przebiega przez Puszczę Piską, a od J. Mokrego także przez Mazurski Park Krajobrazowy utworzony w grudniu 1977r. MPK położony jest na pograniczu dwóch odmiennych form geomorfologicznych – moreny czołowej i sandrów obejmuje 53 655 ha, a jego strefa ochronna ma 18 608 ha. Z tego na lasy przypada ponad 29 000 ha a na rzeki i jeziora około 17 000 ha. Pozostałość to tereny zabudowane i użytki rolne.

czytaj więcej

Szlak Rospuda

Szlak Rospuda

Rospuda wypływa powyżej jeziora Czarnego na wysokości 175 m n.p.m a kończy bieg w jeziorze Rospuda na wysokości ok. 122 m n.pm. Dorzecze rzeki to 900 km2. Długość szlaku Rospuda wynosi 68 km, a jego przepłynięcie zajmuje ok. 5 - 6 dni. Możliwe jest przedłużenie trasy Rospuda o ok. 3 dni szlakiem rzeki Blizny. Rospuda jest szlakiem o bardzo różnym charakterze rzeki i jej otoczenia - od prawie górskiej rzeki w początkowych etapach - o wysokich, często zalesionych brzegach i przełomach z kamienistym dnem do wolno płynącej nizinnej rzeki o brzegach zabagnionych i porośniętych szuwarami.

czytaj więcej

Szlak Czarna Hańcza

Szlak Czarna Hańcza

Czarna Hańcza jest lewobrzeżnym dopływem Niemna, wypływającym ze źródła pod Wiżajnami. Liczy 141,7 km długości (w Polsce 107,8 km) i posiada bardzo rozwinięte dorzecze o pow. 1916,2 km2 (w Polsce 1612,5 km2). Czarna Hańcza płynie na terenie Polski przez Pojezierze Źródłowe strumienie tej rzeki wypływają z wysokości 245 m n.p.m. ze zboczy morenowych leżących na północ od jeziora Hańcza. Walorów i atrakcyjności szlaku Czarnej Hańczy nie trzeba chyba zbytnio opisywać, gdyż jest to jeden z najbardziej znanych i reklamowanych szlaków kajakowych Polski.

czytaj więcej

Szlak Biebrza

Szlak Biebrza

Spływ szlakiem Biebrza rozpoczniemy 29 km poniżej jej źródeł w miejscowości Lipsk, oddalonej o 15 km od granicy z Białorusią. Początkowo płyniemy bystrym nurtem, nabierającym prędkości wzdłuż lasów, trzcinowisk i brzezin. Z rzadka mijamy nieliczne wioski, przepływamy pod mostami drogowymi, także i drewnianymi. Biebrza jest rzeką nizinną, silnie meandrując z duża liczbą starorzeczy, odnóg, rozlewisk, zatok i wodnych zastoisk.

czytaj więcej

Szlak Pisa

Szlak Pisa

Pisa - rzeka wypływająca z jeziora Roś i wpadająca do Narwi w Nowogrodzie, licząca 80,4 km; głębokość do 2 m, spadek około 25 cm na 1 km. Łączy Wielkie Jeziora Mazurskie z Wisłą. Przepływa przez tereny nizinne i podmokłe. Na całej długości jest szlakiem żeglownym. Na zachodnim brzegu towarzyszą jej lasy Puszczy Piskiej niestety w 30 % zniszczonej przez huragan w 2001 roku. Z łatwością dadzą sobie na niej radę nawet początkujący kajakarze.

czytaj więcej

Szlak Łyna

Szlak Łyna

Łyna - lewy dopływ Pregoły, bierze początek w rezerwacie "Źródła rzeki Łyna im. prof. J. Kobendzy". Rezerwat ten o powierzchni 121,04 ha został utworzony w celu zachowania rzadkiego zjawiska wstecznej erozji źródliskowej rzeki Łyna. Wypływ wód następuje w skarpie na kontakcie nieprzepuszczalnych iłów miocenu z piaskami polodowcowymi, położonymi w okolicach wsi Łyna i Orłowo w powiecie Nidzickim na wysokości 175 metrów npm. Całkowita długość Łyny wynosi 263,7 km. Zlewnia rzeki Łyna w granicach Polski wynosi 5700 km2 zaś jej długość to 190 km.

czytaj więcej

Szlak Wda

Szlak Wda

Wda, zwana też Czarną Wodą jest bardzo malowniczym i atrakcyjnym szlakiem. Ta rozpoczynająca swój bieg na Równinie Charzykowskiej rzeka charakteryzuje się licznymi meandrami i zakolami na całej swej długości. Wda ma 198 km, wypływa z jeziora Krążno, meandruje przez bory Tucholskie oraz Wysoczyznę Świecką i uchodzi do Wisły w Świeciu.

czytaj więcej

Szlak Brda

Szlak Brda

Brda, najdłuższa z rzek Borów Tucholskich ma 239 kilometrów. Brda bierze swój początek z jeziora Smołowego na Pojezierzu Bytowskim. Wzdłuż całego szlaku Brda usytuowane są liczne campingi i stance wodne. Rzeka Brda ma urozmaicony bieg, w górnych odcinkach Brda meandruje wśród pól i łąk, częste płycizny zmuszają do przenoszenia kajaków. Na odcinkach leśnych przeszkodami są powalone przez bobry drzewa. Rzeka przepływa też przez malownicze jeziora.

czytaj więcej
Podziel się:
back to top