Wybierz język witryny

lang - pllang - delang - gb


Informacje o obiekcie:


Nazwa:
Jezioro Łąckie
Województwo:
pomorskie
Współrzędne GPS:
53.859937962 / 17.557989111999973
Szlak:
Brda
Typ:
Atrakcje

Ocena obiektu (ocen: 245) 5.2 / 10


Opis obiektu:


Jezioro Łąckie jest jeziorem rynnowym, które położone jest na Równinie Charzykowskiej w centrum Borów Tucholskich – Powiat Chojnicki – woj. Pomorskie. Lustro wody Jeziora Łąckiego znajduje się na wysokości 119 m n.p.m. Powierzchnia akwenu wynosi około 127 ha. Średnia głębokość Jeziora wynosi 12 metrów, z kolei maksymalna głębokość wynosi 19 metrów. Woda w jeziorze jest raczej ciemna, dzieje się tak dlatego, że jezioro ma charakter przepływowy. W bliskiej okolicy akwenu znajdują się dwie miejscowości turystyczne: Płęsno oraz Drzewicz.

Jezioro idealnie nadaje się dla osób, które uprawiają kajakarstwo, gdyż znajduje się tutaj wiele przepięknych zatoczek, które można sobie na spokojnie ominąć. Przez Jezioro Łąckie przepływa Szlak kajakowy rzeki Brdy. Jeśli wybierzecie się Państwo na spływ kajakowy ze szlaku Brda, to na największe jeziora na Kaszubach dostaniecie się bez wielu przenosek. Na trasie nie będziecie Państwo narzekali na brak atrakcji, jest ich tutaj mnóstwo. Jeśli jesteś zainteresowany spływem kajakowym szlakiem Brda, to wiedz, że firma AS-TOUR organizuje spływy kajakowy na tym szlaku od kilkunastu lat, mamt ogromne doświadczenie, jeśli masz jakieś pytania, to skontaktuj się z nami proszę!

Jeśli chcesz wędkować na tym akwenie, to wiedz, że znajdują się tutaj głównie drapieżniki. Jeśli chcesz wykupić pozwolenie na wędkowanie, możesz to zrobić w pobliskich ośrodkach.

Jeśli lubisz spacery, to można tutaj śmiało spacerować wokół jeziora, mimo tego, że ścieżki są porośnięte lasami, których jest tutaj mnóstwo. Miłośnicy rowerów nie pojeżdżą sobie wokół jeziora, ale mogą to zrobić w miejscach oddalonych od jeziora o kilka kilometrów.

Aktualne komantarze do obiektu


Aktualnie brak komentarzy dla obiektu.


By dodawać komenatrze musisz się zarejestrować i zalogować w górnej części strony.

back to top