Wybierz język witryny

lang - pllang - delang - gb


Informacje o obiekcie:


Nazwa:
Jezioro Dybrzyk
Województwo:
pomorskie
Współrzędne GPS:
53.84859764 / 17.599874528999976
Szlak:
Brda
Typ:
Atrakcje

Ocena obiektu (ocen: 314) 5.5 / 10


Opis obiektu:


Jezioro Dybrzyk (z kaszubskiego Jezoro Debrzk) jest to bardzo piękne jezioro położone na Równinie Charzykowskiej. Jezioro ma charakter przepływowy. Dokładnie jezioro znajduje się w samym Centrum Borów Tucholskich – Powiat Chojnicki – woj. Pomorskie. Jezioro Dybrzyk jest połączone przy pomocy rynny z dwoma jeziorami: Kosobudno i Łącko. Brzeg jeziora jest bardzo wysoki, jest porośnięty ze wszystkich stron sosnami. Południowo-zachodnia część jeziora jest granicą Parku Narodowego Bory Tucholskie. Przez jezioro przepływa przepiękny szlak kajakowy Brd – nasza firma As-Tour zajmuje się organizacją spływów kajakowych na tym szlaku. Jezioro ma powierzchnię około 217 ha, a maksymalna głębokość jeziora wynosi 19 metrów.

Blisko jeziora jest położonych kilka miejscowości turystycznych: Drzewicz, Czernica oraz Męcikał. Można tutaj coś zjeść, zrobić drobne zakupy, czy zakupić prowiant, który przyda się w podróży.

Jeśli jesteś zainteresowany wędkowaniem na tym jeziorze, to musisz wiedzieć, że właścicielem tego jeziora jest gospodarstwo rolne w Charzykowie, to właśnie tutaj można kupić pozwolenie na wędkowanie, które proszę pamiętać, jest ważne tylko i wyłącznie wraz z kartą wędkarską. Pozwolenie na wędkowanie w tym akwenie można także wykupić w sklepach wędkarskich, które znajdują się w miejscowościach: Chojnice, Brusy, Drzewicz, czy Charzykowy. Można tutaj łowić wszystkie gatunki ryb świtu do zmierzchu, niestety nocą tutaj ryb nie można łowić. Występują tutaj głównie: płocie, okonie, leszcze, liny, okonie, a nawet węgorze. Podsumowując, jezioro pod względem wędkowania jest bardzo atrakcyjne, zapraszamy wszystkich do wędkowania na tym właśnie akwenie!!! Jeśli nie lubisz łowić ryb, to możesz pójść na grzyby, tutejsze lasy obfitują w grzyby!!!

Jezioro Dybrzyk nadaje się idealnie na rodzinną wyprawę wakacyjną. Jest tutaj przepięknie, okoliczne tereny są bardzo ładne, wręcz zapierają dech w piersiach. Jest tutaj wszystko co potrzeba człowiekowi do wypoczynku: dzikość, cisza, spokój, piękno przyrody oraz bajeczne widoki.

Aktualne komantarze do obiektu


Aktualnie brak komentarzy dla obiektu.


By dodawać komenatrze musisz się zarejestrować i zalogować w górnej części strony.

back to top