Wybierz język witryny

lang - pllang - delang - gb


Informacje o obiekcie:


Nazwa:
Jezioro Małołąckie
Województwo:
pomorskie
Współrzędne GPS:
53.865445015 / 17.569258685000023
Szlak:
Brda
Typ:
Atrakcje

Ocena obiektu (ocen: 226) 5.1 / 10


Opis obiektu:


Jezioro Małołąckie jest położone na Równinie Charzykowskiej w województwie Pomorskim. Od północnej strony Jezioro Małołąckie połączone jest z Jeziorem Płęsno.

Jezioro Małołąckie ma powierzchnię 37 ha. Jest to jedno z najpiękniejszych jezior na całym Pomorzu. Z daleka przypomina rozlewisko, które zarosło trzcinami. Następnie Jezioro Małołąckie ulega przekształceniu w Jezioro Łąckie, które ma charakterystyczny owalny kształt, od strony wshodniej Jezioro Łąckie łączy się z Jeziorem Dybrzy, które jest bardzo długie.

Przez Jezioro Małołąckie przepływa szlak kajakowy Brda. Firma AS-TOUR od wielu lat zajmuje się organizacją spływów kajakowych na tym szlaku! Więcej informacji znajduje się na naszej stronie internetowej w menu po lewej stronie. Kontakt z nami znajduje się w zakładce KONTAKT. Więcej informacji na temat szlaku kajakowego Brda znajduje się tutaj: www.splywy.pl/brda ;-)

Niestety Jezioro Małołąckie nie nadaje się do wędkowania, występuje tutaj niewiele gatunków ryb, które na dodatek nie chcą brać. Dlatego nie polecamy tego akwenu jako miejsce do wędkowania.

Jeśli zdecydujesz się na wypoczynek w tych okolicach, to wiedz, że o miejsca noclegowe nie jest tutaj trudno! Można tutaj spać w namiocie na polu biwakowym, wynająć sobie pokój w pensjonacie lub hotelu. Jeśli masz w planach wypoczynek z rodziną, to możesz wynająć sobie domek letniskowym. Okolica słynie także z restauracji, czy barów w których można zjeść smacznie, tanio i zdrowo!!! Okoliczne smażalnie ryb słyną z przepysznych pstrągów!!!

Aktualne komantarze do obiektu


Aktualnie brak komentarzy dla obiektu.


By dodawać komenatrze musisz się zarejestrować i zalogować w górnej części strony.

back to top