Wybierz język witryny

lang - pllang - delang - gb


Informacje o obiekcie:


Nazwa:
Jezioro Płęsno
Województwo:
pomorskie
Współrzędne GPS:
53.877954662 / 17.551809302000038
Szlak:
Brda
Typ:
Atrakcje

Ocena obiektu (ocen: 213) 4.7 / 10


Opis obiektu:


Jezioro Płęsno koło Brus (z kaszubskiego Jezoro Płãsno) jest to jezioro rynnowe odpływowe, które jest położone na Równinie Charzykowskiej. Dokładniej jezioro znajduje się w Borach Tucholskich na terenie Zaborskiego Parku Krajobrazowego - powiat chojnicki - województwo pomorskie.

Lustro wody znajduje się na wysokości 119,5 m n.p.m. Całkowita powierzchnia jeziora ma około 95 ha. Wymiary akwenu to 2,5 na 0,6 km. Średnia głębokośc jeziora to 12 metrów, z kolei w najgłębszym miejscu jezioro ma 37 metrów. Jest to jedno ze stu najgłębszych jezior w kraju. Brzegi jeziora są bardzo wysokie i zarośnięte. Od północnej strony akwen sąsiaduje z rezerwatem przyrody "Bagno Stawek". W niedalekiej odłegłości od jeziora znajdują się jeszcze trzy inne rezerwaty: "Jezioro Nawionek", "Jezioro Laska" oraz "Piecki".

Jeśli lubisz wędkować, to musisz wiedzieć, że można tutaj spotkać następujące gatunki ryb: leszcz, płoć, lin, wzdręga, karp, sielawa. Z drapieżnych ryb spotkamy tutaj: szczupaka, okonia oraz węgorza. Z tego co mówią wędkarze, jezioro to jest bardzo obfite we wszelakiego rodzaju gatunki ryb!!! Po zbadaniu zbiornika okazało się, że ma on podwójne dno, co jest dobrą wiadomością dla osób, które spiningują oraz łowią na grunt. Oczywiście wędkarze, którzy łowią innymi metodami także znajdą coś dla siebie!!! Jeśli zdecydujesz się łowić na muchę, to także będziesz zadowolony ;-)

Dno jeziora jest zróżnicowane, posiada wiele stoków. Roślinnośc jeziora jest bardzo dobrze rozwinięta, ale głównie przy brzegu, roślinności zanurzonej nie ma tutaj zbyt wiele, dzięki temu jezioro jest bardzo czyste i nie pływają tutaj żadne farfocle. Woda w akwenie ma II klasę czystości.

Jeśli zdecydujesz się na przyjazd w okolice Jeziora Płęsno, to bez problemu znajdziesz tutaj nocleg, okolica obfituje w tego typu miejsca - baza turystyczna jest tutaj bardzo rozwinięta. Bez problemu można znaleźć tutaj dobre i tamie miejsce noclego z wyżywieniem lub bez. Dodatkowo można tutaj wynająć sobie domek letniskowy np. dla całej rodziny, czy miejsce na polu namiotowym dla tych, którzy nie chcą wydawać zbyt wiele na swoje wakacje. Od strony południowej można wynająć miejsce noclegowe na prywatnych działkach.

Aktualne komantarze do obiektu


Aktualnie brak komentarzy dla obiektu.


By dodawać komenatrze musisz się zarejestrować i zalogować w górnej części strony.

back to top