Wybierz język witryny

lang - pllang - delang - gb


Informacje o obiekcie:


Nazwa:
Jezioro Tryszczyn
Województwo:
kujawsko-pomorskie
Współrzędne GPS:
53.25624353 / 17.94223380099993
Szlak:
Brda
Typ:
Atrakcje

Ocena obiektu (ocen: 249) 5 / 10


Opis obiektu:


Jezioro Tryszczyn, to jezioro jest położone w odległosci 2 km od Kruszwicy. Jezioro jest własnością PZW. Powierzchnia jeziora wynosi ponad 30 ha. W okresie letnim z Jeziora Tryszczyn tworzą się dwa mniejsze jeziora – wszystko wraca do normy w momencie nadejścia jesieni.

Jeśli chodzi o wędkowanie, to ryby na tym akwenie łowi się przede wszystkim z łódki, ale dla tych, którzy wolą łowić ryby z pomostu mamy dobrą wiadomość, znajduje się tutaj kilka pomostów z których można także łowić ryby. Linia brzegowa oraz dno jeziora jest bardzo zarośnięte – głównie w moczarkę i rogarkę, dlatego blisko brzegu ryby łowić najlepiej metodą spławikową, kilkadziesiąt metrów od brzegi dno jeziora jest raczej czyste. Występują tutaj głównie: leszcze płocie, okonie, wzdręgi, karpie, szczupaki, a nawet węgorze.

Akwen jak sama nazwa wskazuje znajduje się w miejscowości Tryszczyn. Znajduje się tutaj bardzo wiele domków letniskowych oraz ogródków działkowych. Wieś położona jest w województwie kujawsko-pomorskim. Przez miejscowość biegną dwa przepiękne szlaki turystyczne, jeden 16 kilometrowy, a drugi 32 kilometrowy. Nie mam tutaj zbyt wielu zabytków, my polecamy zobaczyć Klasztor Karmelitanek Bosych oraz Leśnictwo Tryszczyn.

Tu tutaj były przeprowadzane zbiorowe egzekucje przez okupantów niemieckich w czasie II wojny światowej. Na przełomie września i października w 1939 roku rozstrzelano tutaj ponad 900 Polaków i Żydów. Niestety w kolejnych latach II wojny światowej były tutaj przeprowadzane kolejne egzekucje.

Jezioro nie należy do wielkich, lecz mimo to przyciąga do siebie ogrom turystów, którzy są zachwyceni pięknem tego jeziora – akwen ze wszystkich stron otoczony jest przepiękną, dziką przyrodą. Jezioro jest idealnym miejscem na wypady wiosenne oraz letnie. Można tutaj dojechać samochodem oraz autobusem. Niektórych przeraża niski stan wody w okresie letnim, nas to nie przeraża, ponieważ dzięki temu jezioro w okresie letnim jest jeszcze piękniejsze. Zimą wody w jeziorze przybywa i podtapia ona okoliczne łąki.

Aktualne komantarze do obiektu


Aktualnie brak komentarzy dla obiektu.


By dodawać komenatrze musisz się zarejestrować i zalogować w górnej części strony.

back to top