Wybierz język witryny

lang - pllang - delang - gb


Informacje o obiekcie:


Nazwa:
Jezioro Witoczno
Województwo:
pomorskie
Współrzędne GPS:
53.876133101 / 17.51129722799999
Szlak:
Brda
Typ:
Atrakcje

Ocena obiektu (ocen: 252) 5.1 / 10


Opis obiektu:


Jezioro Witoczno (kaszb. Jezoro Wëtoczno), to jezioro rynnowe położone na Równinie Charzykowskiej w Borach Tucholskich - powiat chojnicki - województwo pomorskie na wysokości 120 metrów nad poziomem morza. Powierzchnia całkowita jeziora ma 101 ha. Z kolei jego średnia głębokość wynosi 6,8 metra, a maksymalna głębokość 10 metrów.

Jezioro zasilają dwie rzeki: Brda oraz Zbrzyca. Jezioro połączone jest z Jeziorem Karsińskim oraz Jeziorem Łąckim. Charakterystyczne dla tego jeziora są niskie piaszczyste brzegi. Dno jeziora jest jest głównie piaszczyste, ale zdarza się, że w niektórych miejscach jest kamieniste. To właśnie przez Jezioro Witoczno przepływa szlak kajakowy Brda. Nasza firma organizuje spływy kajakowe na tym szlaku! Z jeziorem sąsiaduje mała miejscowość Kamionka.

Jeśli chodzi o kwestę wędkowania na tym jeziorze, to ma ono charakter linowo szczupakowy. Występują tutaj następujące gatunki ryb: okonie, szczupaki, liny, leszcze oraz płocie. Wielu wędkarzy łowi tutaj drapieżniki blaszki oraz gumki. Z kolei ryby białe najlepiej tutaj łowić na kukurydzę oraz wszelakie ziarno. Podsumowując, dla wędkarzy Jezioro Witoczno to idealne miejsce do wędkowania, gdyż jest ono bardzo obfite w ryby, a na dodatek można liczyć tutaj na obfite połowy!

Jeśli chcesz przyjechać tutaj wypocząć z rodziną, to wiedz, że to miejsce jest idealne do tego celu. W bliskich okolicach akwenu znajdują się liczne miejsca noclegowe, liczne bary i restauracje w których można coś zjeść. Jezioro z czterech stron jest otoczone lasami, co sprawia, że jest tutaj cicho i spokojnie, a wypoczynek tutaj zapamiętacie Państwo na długo!

Aktualne komantarze do obiektu


Aktualnie brak komentarzy dla obiektu.


By dodawać komenatrze musisz się zarejestrować i zalogować w górnej części strony.

back to top