Wybierz język witryny

lang - pllang - delang - gb


Informacje o obiekcie:


Nazwa:
Leśny Park Kultury i Wypoczynku w Bydgoszczy
Adres:
ul. Gdańska 173-175
Miasto:
Bydgoszcz 85-674
Województwo:
kujawsko-pomorskie
Telefon:
52 328 00 09
E-mail:
sekretariat@myslecinek.pl
Współrzędne GPS:
53.161408 / 18.013968999999975
Szlak:
Brda
Typ:
Atrakcje

Ocena obiektu (ocen: 144) 4.8 / 10


Opis obiektu:


Leśny Park Kultury i Wypoczynku w Bydgoszczy to ogromny park, największy w Polsce, oddalony zaledwie 3 km od centrum miasta. Znajduje się w dzielnicy zwanej Myślęcinek i zajmuje obszar 830 hektarów. Są tam i dolinki, i wzgórza oraz góry (na jednej urządzono nawet stok narciarski). Są strugi, jeziora (na jednym znajduje się wyspa zwana ptasią) i stawy. I oczywiście wszechobecna zieleń - krzewy, drzewa, kwiaty, a wśród nich zwierzęta. Szczególnie ptaki upodobały sobie to miejsce - licznie występują mewa śmieszka, rybitwa rzeczna, bocian.

Baza rekreacyjna Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku w Bydgoszczy jest rozbudowana i zapewnia zaplecze odpowiednie dla każdego: rodzin z dziećmi, piechurów, rowerzystów... Do dyspozycji są: Ogród Zoologiczny z akwarium i terrarium, Ogród Botaniczny, lunapark, Myślęcińska Kolej Parkowa, Dom do góry nogami, wyciąg narciarski, przyrodnicze ścieżki dydaktyczne, Centrum Edukacji Ekologicznej, polana dla imprez masowych, stanowiska dla wędkarzy, wypożyczalnie sprzętu sportowego, tory dla rowerzystów, rolkarzy, ścianka wspinaczkowa, restauracje, hotel, ośrodek jazdy konnej...

Dzieci zachwyci oprócz lunaparku Park Makroświat z wielkimi modelami owadów - biedronka jest śliczna, ale karaluch do pięknych nie należy. Wrażenie zrobi na Was gigantyczna gąsienica wspinająca się po drzewie. Małym miłośnikom dinozaurów spodoba się Zaginiony Świat z olbrzymimi figurami dinozaurów (ponad 50 modeli) oraz Muzeum Paleontologicznym.

A gdy zwiedzicie już wszystko i nogi odmówią Wam posłuszeństwa albo po prostu zamarzy się Wam zobaczenie wszystkiego jeszcze raz, możecie wsiąść w Kolejkę Parkową. W ok. 45 minut okrążycie ponad 800-hektarowy Myślęcinek.
Aktualne komantarze do obiektu


Aktualnie brak komentarzy dla obiektu.


By dodawać komenatrze musisz się zarejestrować i zalogować w górnej części strony.

back to top