Wybierz język witryny

lang - pllang - delang - gb


Informacje o obiekcie:


Nazwa:
Małe Swornegacie
Województwo:
pomorskie
Współrzędne GPS:
53.816585145 / 17.503744116000007
Szlak:
Brda
Typ:
Atrakcje

Ocena obiektu (ocen: 188) 4.8 / 10


Opis obiektu:


Małe Swornegacie, to mała wieś kaszubska, która jest położona w województwie Pomorskim - powiat chojnicki - gmina Chojnice. Wieś jest częścią sołectwa Swornegacie. Małe Swornegacie znajdują się na terenie Zaborskiego Parku Krajobrazowego, dokładniej między dwoma jeziorami, Jeziorem Karsińskim i Charzykowskim. Bardzo blisko tej małej miejscowości znajduje się przepiękny Park Narodowy Bory Tucholskie. Do Chojnic można dojechać autobusami komunikacji miejskiej, które kursują bardzo często, a podróż do Chojnic jest miła i przyjemna.

Jeśli chcecie Pańswo wyjechać na wyjazd wypoczynkowy wraz z rodziną, to wiedzcie, że to miejsce na taki wyjazd jest idealne. Znajduje się tutaj wiele miejsc noclegowych: pola biwakowe, hotele, czy ośrodki wypoczynkowe. Z Jeziora Charzykowskiego startuje spływ kajakowy szlakiem Brdy - nasza firma AS-TOUR także organizuje spływ kajakowy tym szlakiem, więcej szczegółów na temat tego spływu znajduje się w zakładce SZLAKI lub SPŁYWY. Jeśli lubisz łowić ryby, to wiedz, że jeziora, które są położone blisko miejscowości Małe Swornegacie, są obficie zarybione - wędkując na nich będziesz bardzo zadowolony!

Miejscowość jest zewsząd otoczona lasami i jeziorami. Znajduje się tutaj przepiękna przyroda, która cieszy oko. Największym i najpiękniejszym jeziorem, które się tutaj znajduje jest Jezioro Charzykowskie, którego powierzchnia wynosi ponad 1363 ha. Lasy połozone w okolicach miejscowości Małe Swornegacie są bardzo bogate w jagody, maliny, grzyby oraz inne owoce leśne. W okresie letnim w miejscowości Charzykowy, która leży w sąsiedztwie Małych Swornychgaci odbywają się liczne imprezy żeglarskie, regaty, przegląd piosenek żeglarskich oraz wiele innych imprez, które związane są z żeglarstwem - jeśli jesteś miłośnikiem żeglarstwa, to z pewnością będzie to dla Ciebie wielka atrakcja.

W 2013 roku w Małych Swornychgaciach został uruchomiony most zwodzony, który jest ogromnym udogodnieniem dla żeglarzy, most w 100% wyeliminował kładzenie masztów. Jest otwierany w następujących godzinach: 10.00, 12.00, 16.00 oraz 19.00.

Aktualne komantarze do obiektu


Aktualnie brak komentarzy dla obiektu.


By dodawać komenatrze musisz się zarejestrować i zalogować w górnej części strony.

back to top