Wybierz język witryny

lang - pllang - delang - gb


Informacje o obiekcie:


Nazwa:
Muzeum Fotografii w Bydgoszczy
Adres:
ul. Królowej Jadwigi 14
Miasto:
Bydgoszcz 85-231
Województwo:
kujawsko-pomorskie
Telefon:
52 567 00 07
E-mail:
muzeumfoto@byd.pl
Współrzędne GPS:
53.129444 / 17.998610999999983
Szlak:
Brda
Typ:
Atrakcje

Ocena obiektu (ocen: 149) 4.6 / 10


Opis obiektu:


Jeśli szukacie w Bydgoszczy kreatywnej przestrzeni, wypełnionej tematyką kulturalną, takim miejscem jest Muzeum Fotografii.

Zgromadzono w nim zbiory z historii fotografii i zabytkowy sprzęt fotograficzny, ale również odbywają się wernisaże fotograficzne, pokazy fotografii analogowej i cyfrowej, kursy i warsztaty. Zajmuje się nimi Akademicka Przestrzeń Kulturalna Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy, która ma swoje atelier, eksperymentalną ciemnię fotograficzną oraz czytelnię. Można to miejsce nazwać bydgoskim centrum kultury, ponieważ w ramach Akademickiej Przestrzeni Kulturalnej stworzono również przestrzeń filmową, literacką, muzyczną i plastyczną.

Muzeum Fotografii początkowo mieściło się w budynku dawnej Bydgoskiej Fabryki Płyt Fotograficznych, a obecnie w zabytkowej, odnowionej wozowni z XIX wieku, znajdującej się na nadbrzeżu Brdy - rzeki tworzącej szlak kajakowy. Muzeum posiada 4 tysiące eksponatów. Do najciekawszych należy oryginalny, drewniany aparat studyjny z końca XIX wieku, stara Leica z 1933 roku oraz Kijew 15 TEE, wyposażony w migawkę wachlarzykową.

Muzeum zajmuje się rekonstrukcją starych zdjęć, więc jeśli po dziadkach zostały Wam pamiątkowe zdjęcia w nie najlepszym stanie, pracownicy przeprowadzą ich komputerowy retusz oraz korekcję tonalną i barwną. A jeśli chcielibyście podszkolić się z fotografii, możliwe są indywidualne warsztaty.

Aktualne komantarze do obiektu


Aktualnie brak komentarzy dla obiektu.


By dodawać komenatrze musisz się zarejestrować i zalogować w górnej części strony.

back to top