Wybierz język witryny

lang - pllang - delang - gb


Informacje o obiekcie:


Nazwa:
Muzeum Mydła i Historii Brudu w Bydgoszczy
Adres:
ul. Długa 13 - 17
Miasto:
Bydgoszcz 85-032
Województwo:
kujawsko-pomorskie
Telefon:
525 157 015
E-mail:
warsztaty@muzeummydla.pl
Współrzędne GPS:
53.121389 / 17.997499999999945
Szlak:
Brda
Typ:
Atrakcje

Ocena obiektu (ocen: 139) 4.6 / 10


Opis obiektu:


Bydgoszcz słynie z wielu muzeów. Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego, Muzeum Wojsk Lądowych, Muzeum Fotografii... Bardzo poważne miejsce. Aż tu nagle Muzeum Mydła i Historii Brudu, prawda że miła odskocznia od roztropnych tematów wcześniejszych Muzeów? Zaręczamy Wam, że wyjdziecie z niego z uśmiechem na twarzy i... mydełkiem własnoręcznej roboty w dłoni. W 2015 r. Muzeum Mydła i Historii Brudu w Bydgoszczy zajęło pierwsze miejsce wśród najciekawszych muzeów w Polsce według miesięcznika National Geographic Traveller.

Muzeum przedstawia historię brudu i higieny od czasów starożytnych po współczesność. Wśród eksponatów znajdują się balie, tarki, dzwony do prania, pierwsza przenośna ubikacja, pierwowzór prysznica, żeliwne wanny z XIX wieku... Bardzo bogaty jest zbiór mydeł z całego świata. Nie wahajcie się ich dotknąć i powąchać.

W Muzeum działa Obwoźna Pracownia Mydła, w której odbywają się fantastyczne zajęcia. Usłyszycie o przeróżnych historiach związanych z tymi małymi pachnącymi kostkami, nauczycie się rozróżniać mydła i sami stworzycie swoje wyjątkowe mydełko o wybranym kształcie, kolorze, zapachu i z wyjątkowymi dodatkami w środku. Jaki to byłby genialny prezent dla Waszych bliskich! Paniom polecamy zabawną prezentację "Jak zachować miłość męża", czyli opowieść o tym jak reklamowano kosmetyki 100 lat temu. Można popłakać się ze śmiechu.


Aktualne komantarze do obiektu


Aktualnie brak komentarzy dla obiektu.


By dodawać komenatrze musisz się zarejestrować i zalogować w górnej części strony.

back to top