Wybierz język witryny

lang - pllang - delang - gb


Informacje o obiekcie:


Nazwa:
Wioska Miodowa
Adres:
Wielki Mędromierz
Miasto:
Gostycyn 89-520
Województwo:
kujawsko-pomorskie
Telefon:
523 367 318
E-mail:
promocja@gostycyn.pl
Współrzędne GPS:
53.536389 / 17.798332999999957
Szlak:
Brda
Typ:
Atrakcje

Ocena obiektu (ocen: 151) 4.7 / 10


Opis obiektu:


Wielki Mędromierz znany jest jako Wioska Miodowa. Kultywowanie tradycji pszczelarskiej w Wielkim Mędromierzu zaczęło się od właścicieli 10 pasiek prowadzonych z dziada pradziada i przekazywanych kolejnym pokoleniom w rodzinie. Najstarsza pasieka liczy ponad 100 lat. Ule najczęściej wykonywane były przez członków rodziny samodzielnie, ze słomy i drewna.

Pasieki Wioski Miodowej w Wielkim Mędromierzu swoje nazwy zaczerpnęły od właścicieli. I tak odwiedzić możecie pasieki U Grzesia, U Władka, U Teofila, U Julka, U Rozalii, U Henia, U Jasia, U Mirki, U Tadka... Poznacie różne typy uli, ich budowę, wyposażenie i strój pszczelarza, poznacie sposoby pozyskiwania miodu z ula i narzędzia do tego przeznaczone. Zbudowano Miodowy domek, gdzie odbywają się zajęcia edukacyjne oraz Izbę Pamięci Zabytków, w której zgromadzono zabytkowe pojazdy z XX w. oraz sprzęt taki jak, radia, telewizory, sprzęty domowe... Można również przejechać się zabytkowym pojazdem. To dopiero gratka dla maluchów.

W Wiosce Miodowej produkowane są miody wielokwiatowe (najpopularniejszy, przeciwdziała próchnicy zębów i wzmacnia układ odpornościowy i krążenia), lipowe (uznawany za najsmaczniejszy, jest najłagodniejszym i najbezpieczniejszym uspokajaczem) i rzepakowe (bardzo popularny i jeden z tańszych; ma ogromne właściwości regeneracyjne, wzmacnia układ immunologiczny i układ krążenia).

We wsi postawiono tablicę informacyjną z zaznaczonymi pasiekami. Co roku odbywa się Festyn Miodowy. Nie zapomnijcie na pożegnanie kupić miodu w ładnie ustrojonym słoiczku. Hmm lato zamknięte w słoiku, cymes...


Aktualne komantarze do obiektu


Aktualnie brak komentarzy dla obiektu.


By dodawać komenatrze musisz się zarejestrować i zalogować w górnej części strony.

back to top