Wybierz język witryny

lang - pllang - delang - gb


Informacje o obiekcie:


Nazwa:
Baśniowy Szlak Suwalszczyzny
Adres:
ul. Kościuszki 31
Miasto:
Suwałki 16-400
Województwo:
podlaskie
Telefon:
690519644
E-mail:
info@basniowyszlak.pl
Współrzędne GPS:
54.101111 / 22.932500000000005
Szlak:
Czarna Hańcza
Typ:
Atrakcje

Ocena obiektu (ocen: 134) 4.7 / 10


Opis obiektu:


Baśniowy Szlak Suwalszczyzny polecamy przede wszystkim dla tych z Was, którzy zamierzają zwiedzać Suwalszczyznę razem z dziećmi. Jednak powiemy Wam zupełnie szczerze, że jeśli nie wybieracie się na Podlasie z dziećmi czy wnukami, ale Baśniowy Szlak macie na swojej liście, zrozumiemy to doskonale, bo i nas zachwyciły magiczne przystanki. Dorośli to w końcu duże dzieci.

Pomysł na stworzenie tego szlaku powstał dzięki Marii Konopnickiej, autorce bajki "O krasnoludkach i Sierotce Marysi”, która urodziła się w Suwałkach. Baśniowy Szlak Suwalszczyzny posiada 7 przystanków, zwanych Wioskami Bajek. Każdym opiekuje się specjalny przewodnik. Przed wyruszeniem na szlak weźcie ze sobą Kartę Wędrowca, aby zbierać po drodze pieczątki, a na koniec odebrać nagrodę.

Pierwszym przystankiem jest Muzeum Marii Konopnickiej w Suwałkach, dom w którym pisarka przyszła na świat. Nazwano go Zaułkiem Krasnoludków. Szukajcie w nim postaci z bajek Konopnickiej, przede wszystkim krasnoludków. Waszym przewodnikiem będzie tu niania Anusia. Zagrajcie koniecznie w olbrzymie pionki i pokręćcie się na karuzeli! Melodie kataryniarza przeniosą Was w przeszłość... Jest w nich ogromny urok.

Z Zaułka Krasnoludków udajcie się do Wioski Wesołych Wędrowców w Nowej Wsi. Po Wiosce oprowadzą Was Jasio Wędrowniczek i Podziomek. Ten przystanek utrzymany jest w rustykalnym stylu, przypomina nam skansen. Piękne miejsce z wiejskimi zagrodami, Kasiną Chatą, młynem, straganem pani Marcinowej, bocianami i stadkiem owiec. Na pewno nie przegapicie największego na świecie termometru!

Trzeci przystanek to Wioska Darów Lasu znajdująca się we wsi Kopiec na terenie Puszczy Augustowskiej. Spotkacie tam borsuki, łosie, gigantyczne mrówki i pająki. Uważajcie na sieci pajęcze. A po tej sielskiej krainie oprowadzi Was Jagodowy Król i krasnoludek Modraczek.

W Wiosce Dwóch Mistrzów we wsi Puńsk czekać na Was będzie nadworny kronikarz Króla Błystka, Koszałek Opałek. Poznacie tam legendę o królowej jezior „Pięknej Jegli i wężu Żaltysie”. Oprócz tego, m.in. plac zabaw z labiryntem języków i Polana Słów.

Kolejne na trasie jest Bakałarzewo i Wioska Zapomnianych Wojów, pięknie położona w Dolinie Rospudy. Wielką atrakcją dla dzieci będzie linowy tor przeszkód oraz nora złodzieja pereł, które trzeba pokonać by się tam dostać do grodu. Mikuła i Pakuła - rycerze króla Błystka oraz krasnoludek Pietrzyk przybliżą Wam kulturę plemienia Jaćwingów, dawnych mieszkańców Suwalszczyzny.

Szósty przystanek to Dolina Przygód nad Szeszupą we wsi Rutka-Tartak. Poznacie tam zwyczaje łosia, bobra, dzika, zająca i ptaków oraz wysłuchacie pięknych legend. Towarzyszyć Wam będzie krasnoludek Sikorek. Dodatkową atrakcją jest tor przeszkód i ścieżka zdrowia.

Ostatni przystanek to Miasto Sekretnych Uliczek w Sejnach. Poznacie tam historię wielokulturowych Sejn, zobaczycie świątynie dawnych mieszkańców, czekać na Was będzie wiele zadań. Pomogą paź króla Błystka - Krężołek oraz dziadek.

Aktualne komantarze do obiektu


Aktualnie brak komentarzy dla obiektu.


By dodawać komenatrze musisz się zarejestrować i zalogować w górnej części strony.

back to top