Wybierz język witryny

lang - pllang - delang - gb


Informacje o obiekcie:


Nazwa:
Duża Pętla Mrągowska
Miasto:
Mrągowo 11-700
Województwo:
warmińsko-mazurskie
Współrzędne GPS:
53.87488579747733 / 21.316949128668057
Szlak:
Krutynia
Typ:
Atrakcje

Ocena obiektu (ocen: 150) 4.8 / 10


Opis obiektu:


Duża Pętla Mrągowska to szlak rowerowy oznakowany w terenie kolorem niebieskim. Liczy 27,20 km, zaczyna się i kończy w Mrągowie. Przebiega: Mragowo - Wierzbowo - Żabieniec - Jakubowo - Probark - Mrągowo. Skracając trasę można okrążyć jezioro Czos.

W Mrągowie polecamy Wam pospacerować w centrum miasta wśród zabytkowych kamieniczek (spójrzcie w górę na piękne balkony) oraz promenadą nad jeziorem Czos. Dojdziecie do amfiteatru (po drodze strzeżona plaża z ekomariną i dużym placem zabaw), gdzie latem odbywa się m.in. Piknik Country, Mazurska Noc Kabaretowa, Disco pod Żaglami, Festiwal Kultury Kresowej. Wejdźcie dalej w las na ścieżkę kończącą się przy Źródełku Miłości. Zajrzyjcie do muzeum Ziemi Mrągowskiej znajdującego się w zabytkowym ratuszu, do Muzeum Sprzętu Wojskowego i Miasteczka westernowego Mrongoville. W mieście znajdują się też 3 zabytkowe kościoły: katolicki, prawosławny i ewangelicki.

Jeśli lubicie błądzić, polecamy Wam zejście ze szlaku i wspięcie się na wzgórze (180 m.n.p.n.), gdzie mieści się Całoroczny Ośrodek Sportowy Góra Czterech Wiatrów. Widok z niego jest imponujący, na miasto, jeziora, lasy i pola. Typowo mazurski, piękny krajobraz.

Z Mrągowa należy jechać w kierunku Wierzbowa, Żabieńca, Jakubowa i Probarku, by ostatecznie wrócić do Mrągowa.

Aktualne komantarze do obiektu


Aktualnie brak komentarzy dla obiektu.


By dodawać komenatrze musisz się zarejestrować i zalogować w górnej części strony.

back to top