Wybierz język witryny

lang - pllang - delang - gb


Informacje o obiekcie:


Nazwa:
Ferma jeleniowatych w Kosewie Górnym
Adres:
Kosewo Górne
Miasto:
Kosewo Górne 11-700
Województwo:
warmińsko-mazurskie
Telefon:
89 742 43 80
Telefon:
609 138 045
E-mail:
kosewopan@kosewopan.pl
Współrzędne GPS:
53.80931814347234 / 21.406424045344465
Szlak:
Krutynia
Typ:
Atrakcje

Ocena obiektu (ocen: 163) 4.8 / 10


Opis obiektu:


W Kosewie Górnym dzika przyroda jest na wyciągnięcie ręki. Dosłownie. Kosewo Górne słynie z fermy jeleniowatych. To wyjątkowe miejsce - na ogromnej przestrzeni żyją jelenie, daniele, muflony... To dzikie zwierzęta, ale dzięki Stacji Badawczej IP PAN przyzwyczajone do obecności człowieka. Zwiedzający fermę mogą więc nie tylko wysłuchać fascynujących opowieści o nich, obejrzeć ogromne zbiory poroży, przespacerować się po wzgórzach wśród pasących się jeleniowatych, ale również dotknąć te najspokojniejsze, niemalże garnące się ku wyciągniętej w ich kierunku dłoni.

Miejsce jest zadbane, wrażenie robi domek otulony pnączami, w którym mieści się niewielkie muzeum oraz sama ferma położona na wzgórzu wśród pól, łąk, lasów i oczek wodnych. I oczywiście zwierzęta - jelenie, daniele, jelenie Sika Dybowskiego, muflony, są też kozy i owce. Dzieciom na pewno się tam spodoba. Na zwiedzanie trzeba przeznaczyć od 1,5 do 2 godzin. Będzie ciekawie, bo przewodnicy po fermie to ludzie z pasją. Opowiadają ciekawie, przemycają wiele ciekawostek - o pudu, jednym z najmniejszych jeleni na świecie, czy o kleszczach - kleszcze nie skaczą z drzew, a cierpliwie czekają nas nas czy zwierzęta w wysokich trawach czy na krzakach :)

Do Fermy jeleniowatych dostaniecie się również rowerem. Przez Kosewo Górne przechodzi prawie 45 kilometrowy żółty szlak rowerowy Ernsta Wiecherta, prowadzący z Mrągowa do Piecek i wracający do Mrągowa.

Aktualne komantarze do obiektu


Aktualnie brak komentarzy dla obiektu.


By dodawać komenatrze musisz się zarejestrować i zalogować w górnej części strony.

back to top