Wybierz język witryny

lang - pllang - delang - gb


Informacje o obiekcie:


Nazwa:
Mrągowo
Miasto:
Mrągowo 11-700
Województwo:
warmińsko-mazurskie
Telefon:
89 741 80 39
Współrzędne GPS:
53.86422016688862 / 21.30479335610289
Szlak:
Krutynia
Typ:
Atrakcje

Ocena obiektu (ocen: 156) 4.8 / 10


Opis obiektu:


Mrągowa nie sposób jest pominąć będąc na Mazurach. W lipcu jest tam głośno, bo turystów do przyjazdu zachęcają Mazurska Noc Kabaretowa i Piknik Country, w sierpniu głośna Gala Muzyki Tanecznej, sentymentalny Festiwal Kultury Kresowej, barwny Gypsy Carnaval. A po drodze jeszcze więcej koncertów, festiwali, wydarzeń sportowych... Nudzić się w tym mieście nie można.

Jest również co zwiedzać, gdzie spacerować i odpoczywać. Urocze kamieniczki (spójrzcie w górę na ozdobne balkony), brukowane kocimi łbami ulice oddające klimat mazurskiego miasteczka, ukwiecone skwery, promenada nad jeziorem Czos, zadbane parki, strzeżone plaże... W Mrągowie i najbliższej okolicy oznakowanych jest kilkanaście szlaków pieszych, rowerowych, narciarskich. Przez miasto przepływa rzeka Dajna, która tworzy szlak kajakowy kończący się u brzegów Sanktuarium Maryjnego w Świętej Lipce.

Polecamy Wam odwiedzenie Muzeum Sprzętu Wojskowego z ogromnymi zbiorami sprawnych pojazdów wojskowych. A wśród nich perełki, np. czołg T-34 (na pewno kojarzycie Rudego z Czterech Pancernych i psa. W Mrągowie właśnie taki czołg zobaczycie). Jeśli Wasz portfel jest wystarczająco gruby, możecie nawet przejechać się nim. Z kolei w lokalnym Muzeum znajdującym się w zabytkowym ratuszu zgromadzono pamiątki archeologiczne, numizmatyczne, etnograficzne z przeszłości miasta i powiatu. Muzeum oprócz stałych wystaw organizuje co roku kilka czasowych, np. historyczne plakaty Pikniku Country; we współpracy z Mrągowskim Stowarzyszeniem Galindia organizuje festyny średniowieczne; z Mrągowskim Centrum Informacji Turystycznej - fascynujące Pogaduszki Mrągowskie, które przyciągają i Mrągowian, i turystów: Jak to było w latach powojennych, Architektura Mrągowa, Ciekawostki Ządźborskie, Archeologia dla zwykłego zjadacza chleba...

Nie przegapcie też Miasteczka westernowego Mrongoville, które nawiązuje do tradycji Pikniku Country, który w 2017 roku odbędzie się już po raz 36! Szeryfem w Miasteczku jest kobieta, prawdziwa kaskaderka konna. Urządza pokazy woltyżerki, pokazy western - będziecie zachwyceni widząc jej popisy akrobatyczne na galopującym, kłusującym czy stępującym koniu. A co poza tym w Miasteczku? Mechaniczny byk rodeo, mini zoo, niewielkie muzeum indiańskie, przejażdżki konne, nauka tańca westernowego, strzelanie z łuku... I oczywiście dzielni kowboje, piękne kobiety i ognista woda w prawdziwym Saloonie z wahadłowymi drzwiami.

Mrągowskie Centrum Informacji Turystycznej
ul. Warszawska 26 (Centrum Kultury i Turystyki)
11-700 Mrągowo
tel. (89) 741 80 39
www.it.mragowo.pl

Aktualne komantarze do obiektu


Aktualnie brak komentarzy dla obiektu.


By dodawać komenatrze musisz się zarejestrować i zalogować w górnej części strony.

back to top