Wybierz język witryny

lang - pllang - delang - gb


Informacje o obiekcie:


Nazwa:
Ogrody Pokazowe i Motylarnia
Adres:
Marcinkowo 33A
Miasto:
Marcinkowo 11-700
Województwo:
warmińsko-mazurskie
Telefon:
508 069 262
Współrzędne GPS:
53.86037329360579 / 21.271076202392578
Szlak:
Krutynia
Typ:
Atrakcje

Ocena obiektu (ocen: 154) 4.6 / 10


Opis obiektu:


W bliskiej okolicy szlaku kajakowego rzeki Krutyni, zaledwie 9 km od Sorkwit, a 2 km od Mrągowa znajduje się wieś Marcinkowo, a w niej Ogrody Pokazowe i Motylarnia - unikatowe miejsce w całym regionie.

Miejsce bajkowe, bo pełne kolorów i zapachów, form i faktur. Młode pary robią tam sesje ślubne, dzieci zdejmują buciki i biegają po miękkim mchu, zaglądają do domu dla owadów, do woliery z motylami, poznają różne ich rodzaje, szukają ryb i żab w stawiku, wąchają kwiaty, wiele, wiele kwiatów...

Spacerować można wśród kilku tematycznych ogrodów, m.in. ogrodu białego, ogrodu traw, śródziemnomorskiego, skalnego, japońskiego. Rośliny podpisane są tabliczkami, nie brakuje miejsc do odpoczynku, są altany, ławeczki. Ponadto plac zabaw, sklepik z pamiątkami i market, w którym można kupić nasiona czy rośliny. W Ogrodach organizowane są urodziny, ognisko, odbywają się ekologiczne warsztaty.

Dzieci na pewno będą zachwycone stałymi mieszkańcami Ogrodów - kotami czyhającymi w krzakach nad stawem na ryby i ulubienicą właścicieli suczką Sally. Ogrody piękne są o każdej porze roku. Zwiedzać je można od początku maja do końca września, ale szczególnie polecamy Wam odwiedziny latem, kiedy kwitnie lawenda rosnąca po obu stronach jednej ze ścieżek spacerowych - idealne miejsce na wyjątkowe zdjęcie.

Aktualne komantarze do obiektu


Aktualnie brak komentarzy dla obiektu.


By dodawać komenatrze musisz się zarejestrować i zalogować w górnej części strony.

back to top