Wybierz język witryny

lang - pllang - delang - gb


Informacje o obiekcie:


Nazwa:
Strusiolandia
Adres:
Bukwałd 49
Miasto:
Dywity 11-001
Województwo:
warmińsko-mazurskie
Telefon:
607 330 810
E-mail:
strusiolandia.bukwald@wp.pl
Współrzędne GPS:
53.87214057480025 / 20.383758544921875
Szlak:
Łyna
Typ:
Atrakcje

Ocena obiektu (ocen: 114) 4 / 10


Opis obiektu:


Strusie na Warmii i Mazurach? Czemu nie. Ten największy z żyjących współcześnie ptaków hodowany jest na fermie we wsi Bukwałd. Ale zwierząt zobaczycie tam więcej. W bukwałdzkim zwierzyńcu oprócz strusi afrykańskich są też emu, kuce, dziko-świnie (mieszanka świni micro-amerykańskiej z polskim dzikiem), kury gołoszyjki, kury Kochin, osły, owce, króliki, pawie, bażanty, gołębie, gęsi, perliczki...

W ofercie Strusiolandii są też pokoje gościnne, przejażdżki wozem, bryczką, na koniu, kucyku, jest plac zabaw, tor samochodzikowy. Cała rodzina nie powinna się nudzić. A jeśli zgłosicie przyjazd wcześniej, właściciele zorganizują dla Was ognisko.

Na miejscu jest Gospoda pod Strusiem, gdzie serwują w sezonie pyszną zupę z borowików a w sklepiku kupicie strusie jaja, czy pióra.

Z kolei w samej wsi Bukwałd znajduje się zabytkowa kaplica postawiona w podzięce Bogu za uratowanie życia córki leśniczego, ugryzionej przez żmiję. Zobaczycie też kilka warmińskich chat z XIX wieku oraz przydrożną kapliczkę z 1920 r.

Aktualne komantarze do obiektu


Aktualnie brak komentarzy dla obiektu.


By dodawać komenatrze musisz się zarejestrować i zalogować w górnej części strony.

back to top