Wybierz język witryny

lang - pllang - delang - gb


Informacje o obiekcie:


Nazwa:
Jezioro Długie
Adres:
Pojezierze Suwalskie
Województwo:
podlaskie
Współrzędne GPS:
54.155156698 / 22.62588786599997
Szlak:
Rospuda
Typ:
Atrakcje

Ocena obiektu (ocen: 235) 5.2 / 10


Opis obiektu:


Jezioro Długie, jak sama nazwa wskazuje, jest długim i bardzo wąskim jeziorem rynnowym, które położone jest w północno-wschodniej Polsce - Pojezierze Suwalskie. Przez Jezioro Długie przepływa bardzo ładny szlak kajakowy jakim jest rzeka Rospuda. Jest to jeden z najpiękniejszych szlaków kajakowych na terenie całej Europy. Można tutaj wypożyczyć kajak, czy rower wodny. Na dodatek Jezioro posiada strzeżoną plażę z której korzystają okoliczni mieszkańcy oraz turyści. Jest to zbiornik hydrologiczny, który jest zamknięty o bardzo wydłużonym kształcie!

Teren położony w okolicach Jeziora Długiego, to najmniej skażony teren w Polsce. Jezioro otoczone jest lasami. Można tutaj uprawiać sporty wodne takie jak: żeglarstwo, kajakarstwo oraz bojery. W bliskich okolicach znajduje się wiele ciekawych pieszych szlaków turystycznych. Rosną tutaj głównie lasy iglaste oraz bory sosnowo-świerkowe. Występują tutaj także lasy liściaste oraz lasy iglasto-liściaste - zależne jest to od podłoża.

W okolicach jeziora znajduje się bardzo wiele ciekawych atrakcji, takich jak: Kościół garnizonowy w Olsztynie, Kaplica Jerozolimska w Olsztynie, piękne wiadukty kolejowe w Olsztynie, Żydowski dom przedpogrzebowy w Olsztynie, Pomnik Mikołaja Kopernika w Olsztynie, Mosta zakochanych w Olsztynie oraz wiele innych.

Jezioro w wielu miejscach jest bardzo płytkie, zamulone i gęsto zarośnięte trzcinami. Część jeziora jest zarośnięta także przez grzybienie białe oraz grążel żółty. Brzeg jeziora jest bardzo wysoki, składa się głównie z piasku i żwiru. Jezioro powstało w okresie zlodowacenia bałtyckiego. Zbiornik wodny otacza kilka przepięknych szlaków spacerowych oraz most, który łączy oba brzegi w środkowej części jeziora.

Powierzchnia jeziora wynosi 23 ha. Z kolei długość jeziora, to 1,3 km, a szerokość wynosi tylko 0,2 km. W najgłębszym miejscu Jezioro Długie ma zaledwie 5 m głębokości.

Jezioro bardzo chętnie odwiedzają wędkarze, gdyż występują tutaj następujące gatunki ryb w dużych ilościach: lin, pstrąg, karp, szczupak, sum, sandacz, płoć, karaś, czy karp. Jeśli przyjedziesz tutaj powędkować, nie zawiedziesz się!

Aktualne komantarze do obiektu


Aktualnie brak komentarzy dla obiektu.


By dodawać komenatrze musisz się zarejestrować i zalogować w górnej części strony.

back to top