Wybierz język witryny

lang - pllang - delang - gb


Informacje o obiekcie:


Nazwa:
Jezioro Okrągłe
Adres:
Pojezierze Suwalskie
Województwo:
podlaskie
Współrzędne GPS:
54.057100666 / 22.699813842000026
Szlak:
Rospuda
Typ:
Atrakcje

Ocena obiektu (ocen: 296) 5.2 / 10


Opis obiektu:


Jezioro Okrągłe jest to jezioro położone w północno-wschodniej części Polski na Pojezierzu Suwalskim, województwo podlaskie, gmina Bakałarzewo. Przez Jezioro Okrągłe przepływa rzeka Rospuda - przepiękny szlak kajajkowy, przez wielu uważany za najpiękniejszy szlak kajakowy w całej Europie.

Jest to bardzo mały zbiornik wodny, który jest położony równoleżnikowo - pozostałość po bardzo dużym jeziorze rynnowym. Tereny położone wokół jeziora są mocno zalesione, na brzegach jeziora rosną trzciny. Woda, która znajduje się w zbiorniku jest bardzo czysta, żyje tutaj wiele gatunków ryb, są to głównie liny oraz szczupaki. Jeśli jesteś wędkarzem i przyjedziesz nad ten akwen, to gwarantujemy Tobie, że będziesz zadowolony.

Po północnej stronie jeziora (na cyplu) znajduje się pole biwakowe, które jest doskonałym miejscem na nocleg dla osób, które spływają szlakiem kajakowym Rospuda!

W okolicach Jeziorach Okrągłego znajduje się także wiele innych jezior rynnowych np. Hańcza, Szelment Wielki, Szelment Mały. Wiele różnego rodzaju pagórków i akwenów, które tutaj występują, to pamiątka po epoce polodowcowej.

Krajobraz, który tutaj występuje to istne muzeum natury, przyroda jest tutaj wręcz bajeczna. Nagromadziło się tutaj wiele różnych form, które przypominają nam epokę lodowcową: moreny, tarasy kemowe, ozy, rynny lodowcowe - wszystkie formy są młode i bardzo wyraziste, gdyż lodowiec odszedl stąd bardzo późno, czyli jakieś 10 - 12 tysięcy lat temu.

Jeśli chcesz tutaj przyjechać, to bądź pewny, że bez problemu znajdziesz tutaj nocleg w pensjonacie, małym hotelu, czy na polu biwakowym. Nie będzie też problemu ze znaezieniem miejsca w którym będziecie mogli Państwo zjeść dobrze i tanio - tutejsza kuchnia słynie z tego, że jest bardzo dobra, turyścią zawsze są zadowoleni.

Lubisz aktywny wypoczynek? Jeśli tak, to dobrze trafiłeś, to miejsce jest idealne do uprawiania kajakarstwa, przez Jezioro Okrągłe przepływa szlak Rospuda, który jest jednym z najpięknieszych szlaków kajakowych w Polsce, a nawet całej Europie!!! Nasza firma, czyli AS-TOUR organizuje spływy kajakowe tym szlakiem. Zapraszamy na spływ kajakowy, jesteśmy pewni, że będziecie Państwo zadowoleni!!!

Aktualne komantarze do obiektu


Aktualnie brak komentarzy dla obiektu.


By dodawać komenatrze musisz się zarejestrować i zalogować w górnej części strony.

back to top