Wybierz język witryny

lang - pllang - delang - gb


Informacje o obiekcie:


Nazwa:
Rospuda Augustowska
Województwo:
podlaskie
Współrzędne GPS:
53.876042025 / 22.980853555000067
Szlak:
Rospuda
Typ:
Atrakcje

Ocena obiektu (ocen: 219) 5.1 / 10


Opis obiektu:


Rospuda Augustowska to jezioro, które położone jest w Augustowie (województwo podlaskie). Jezioro bezpośrednio graniczy z gminami wiejskimi takimi jak: Nowinka oraz Augustów. Część lasów, które położone są wokół jeziora to tereny Puszczy Augustowskiej. Kilkaset metrów od jeziora biegnie droga krajowa numer 8.

Od północnej strony do jeziora wpada rzeka Rospuda - jeden z najpięknieszych szlaków kajakowych w Polsce, a nawet w Europie. Od strony południowej Rospuda Augustowska łączy się z jeziorem Necko. Linia brzegowa jest nadzwyczaj rozwinięta. W najgłębszym miejscu jezioro ma 10,5 m. Długość linii brzegowej to 400 m. Wyspy, które znajdują się na jeziorze mają powierzchnię 2 ha.

Rospuda Augustowska pod względem czystości wody została zaliczona do II klasy, czyli stan wody w jeziorze oceniono jako dobry. Jezioro nie ma żadnych bezpośrednich żródeł zanieczyszczeń.

W okolicach Rospudy Augustowskiej nie ma zbyt wielu ośrodków wypoczynkowych. W miejscu, gdzie Rospuda Augustowska łączy się z Jeziorem Necko znajduje się Ośrodek Wczasowy Klonowica. Po Jeziorze regularnie kursują statki Żeglugi Augustowskiej. Wzdłuż brzegu biegnie szlak rowerowy. Rospuda Augustowska kończy spływ kajakowy szlakiem Rospuda.

Aktualne komantarze do obiektu


Aktualnie brak komentarzy dla obiektu.


By dodawać komenatrze musisz się zarejestrować i zalogować w górnej części strony.

back to top