Wybierz język witryny

lang - pllang - delang - gb


Informacje o obiekcie:


Nazwa:
Żegluga Augustowska
Miasto:
Augustów 16-300
Województwo:
podlaskie
Telefon:
515 159 860
Współrzędne GPS:
53.844627797824955 / 22.995800971984863
Szlak:
Rospuda
Typ:
Atrakcje

Ocena obiektu (ocen: 159) 4.7 / 10


Opis obiektu:


Spacerując po Augustowie zajrzyjcie do Portu Katamaranów, położonego w centrum miasta, nad brzegiem rzeki Netty i skorzystajcie z oferty Żeglugi Augustowskiej. Jest bogata, a rejsy nocne dostarczą Wam naprawdę wyjątkowych wrażeń.

Wybierać możecie spośród: Rejsu Jaćwieżą w Dolinę Rospudy, Rejsu katamaranem w Dolinę Rospudy, Rejsu Szlakiem Papieskim, Rejsu do Swobody, Rejsu do Gorczycy oraz Rejsu do Paniewa.

Rejs stylizowanym statkiem Jaćwież z przewodnikiem przybliży Wam historię plemienia Jaćwingów, pradawnych mieszkańców tych terenów. Na trasie Rejsu Doliną Rospudy będziecie mogli podziwiać rzekę Netta, jeziora Necko i Rospuda oraz rzekę Rospudę wraz z jej doliną. Z kolei Rejs Szlakiem Papieskim zawiedzie Was do jeziora Studzieniczne, a po drodze rzeka Netta, jezioro Necko, rzeka Klonownica (najkrótsza żeglowna rzeka w Europie, ma 800 m), jezioro Białe, śluza Przewięź. Rejs do Swobody obejmuje trasę rzeka Netta - jezioro Necko - rzeka Klonownica - jezioro Białe - śluza Przewięź - jezioro Studzieniczne - Kanał Augustowski - śluza Swoboda - staw Swoboda. Rejs do Gorczycy jest podobny do Szlaku Papieskiego, ale rozbudowany. Jego trasa to rzeka Netta - jezioro Necko - rzeka Klonownica - jezioro Białe - śluza Przewięź - jezioro Studzieniczne - Kanał Augustowski - śluza Swoboda - staw Swoboda – Kanał Augustowski - jezioro Gorczyckie - śluza Gorczyca. Rejs jest dość długi, ponieważ wraz z powrotem liczy 6 godzin. Ostatnia trasa wiedzie na jezioro Paniewo i jest to rejs całodzienny.

Szczególnie polecamy Wam rejs nocny. O dziwo, wcale nie cichy. Przyroda i wtedy potrafi być głośna tak, że aż dudni w uszach. Jeśli nie boicie się świecących i wpatrzonych w Was oczu, skorzystajcie z tej ekscytującej atrakcji.

Aktualne komantarze do obiektu


Aktualnie brak komentarzy dla obiektu.


By dodawać komenatrze musisz się zarejestrować i zalogować w górnej części strony.

back to top