Wybierz język witryny

lang - pllang - delang - gb


Informacje o obiekcie:


Nazwa:
Rezerwat Miedzno
Miasto:
Osie 86-150
Województwo:
kujawsko-pomorskie
Telefon:
52 33 29 503
E-mail:
osie@torun.lasy.gov.pl
Współrzędne GPS:
53.625556 / 18.399444000000017
Szlak:
Wda
Typ:
Atrakcje

Ocena obiektu (ocen: 163) 4.9 / 10


Opis obiektu:


Rezerwat Miedzno Wdeckiego Parku Krajobrazowego jest rezerwatem ornitologicznym. Chroni on ptactwo wodne i błotne korzystające z położonego w centrum rezerwatu jeziora Miedzno, które z otaczającym je terenem stwarza dla nich warunki idealne. A teren ten to Bory Tucholskie, dolina rzeki Sobińska Struga i bagna.

W rezerwacie Miedzno napotkacie m.in. żurawia, bociana czarnego, łabędzia niemego i krzykliwego, bielika, brodźca samotnego, potrzosa, rybołowa, kobuza, strumieniówkę, bąka. W rezerwacie rosną również rzadkie i chronione rośliny, jak skrzyp olbrzymi, bobrek trójlistkowy, czy storczyk krwisty.

Wyposażcie się w lornetkę i ruszajcie na spacer. Proponujemy Wam przejechać się ze wsi Osia rowerem do leśniczówki Orli Dwór, a dalej na piechotkę do rezerwatu Miedzno.

Niedaleko rezerwatu Miedzno przebiega szlak czerwony "Stu z nieba". Liczy on 58,5 km i prowadzi przez tereny, na których działała podczas II wojny światowej partyzantka AK, TOW Gryf Pomorski. Współdziałały z nimi grupy desantowe, a w ich akcjach uczestniczyło ponad 100 spadochroniarzy, stąd nazwa szlaku.

Aktualne komantarze do obiektu


Aktualnie brak komentarzy dla obiektu.


By dodawać komenatrze musisz się zarejestrować i zalogować w górnej części strony.

back to top