Wybierz język witryny

lang - pllang - delang - gb


Informacje o obiekcie:


Nazwa:
Zielona Szkoła w Schodnie
Adres:
Schodno 1
Województwo:
pomorskie
Telefon:
58 686 12 68
E-mail:
zsk@pomorskieparki.pl
Współrzędne GPS:
54.048056 / 17.854722000000038
Szlak:
Wda
Typ:
Atrakcje

Ocena obiektu (ocen: 126) 4.5 / 10


Opis obiektu:


Zielona Szkoła w Schodnie działa przy Wdzydzkim Parku Krajobrazowym. To idealne miejsce na organizację lekcji przyrody w formie warsztatów terenowych, gier dydaktycznych, badań i obserwacji. Gdzie, jak nie w terenie, dzieci najlepiej nauczą się, czym jest przyroda. Nauka przez dotyk, zapach i wzrok jest najciekawsza. A w okolicy Schodna ile borów, jezior, łąk, torfowisk... Bogactwo flory i fauny. Jest gdzie prowadzić zajęcia.

Niewielka kaszubska wieś Schodno położona jest na obszarze Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego, nad jeziorem Schodno, przez które przepływa rzeka Wda stanowiąca szlak kajakowy.

Zielona Szkoła w Schodnie mieści się w budynku dawnej wiejskiej szkoły. Zapewnia bezpłatnie noclegi, warsztaty (np. edukacji ekologicznej, piesze i rowerowe ścieżki edukacyjne, wypieku chleba w piecu chlebowym). Bezpłatne są również materiały informacyjne Parku. Wysoki poziom zajęć zapewnia kadra specjalistów, zaplecze budynku i dobrze zagospodarowany obszar wokół szkoły. Można skorzystać z wiaty edukacyjnej z kominkiem, pieca chlebowego, miejsca na ognisko i boiska sportowego.

Oferta Zielonej Szkoły jest całoroczna. Wybierać można spośród kilkudniowych obozów ekologicznych, warsztatów jednodniowych, konferencji, szkoleń oraz imprez ekologicznych.

Ze wsi Schodno zaczyna się 8-kilometrowy szlak pieszy wokół jeziora Schodno i Jezierzno. Zaopatrzcie się w lornetkę. To świetny szlak do obserwacji ornitologicznych. Skorzystajcie w platformy widokowej nad jeziorem Schodno. We wsi rozpoczyna się również żółty szlak rowerowy o długości 24 km, który prowadzi do Wdzydz Kiszewskich.

Aktualne komantarze do obiektu


Aktualnie brak komentarzy dla obiektu.


By dodawać komenatrze musisz się zarejestrować i zalogować w górnej części strony.

back to top