Wybierz język witryny

lang - pllang - delang - gb

Niestety z przyczyn organizacyjnych musieliśmy zamknąć naszą filię w Hucie Kalnej koło Lubik. Oznacza to, że już nie wypożyczamy kajaków na spływy Brdą i Wdą. Informacje o tych szlakach pozostawiamy jednak na stronie, gdyż uważamy, że mogą się Państwu przydać podczas planowania spływów. Bez zmian pracują nasze wypożyczalnie w Krutyni i Maćkowej Rudzie. Zapraszamy na spływy Krutynią, Pisą, Czarna Hańczą i Rospudą!

 

Dojazd do naszej bazy w Hucie Kalnej k. Lubik

Dojazd od strony Gdańska Trasa nr 22 - kierunek Człuchów . Mijamy Starogard Gdański, dalej jedziemy trasą 22 mijając miejscowości: Bytonia, Dąbrowa, Frank, Piece. (Uwaga ani w miejscowości Frank, ani w miejscowości Piece proszę nie skręcać w lewo na Czarne ani na Hutę Kalną. Ta trasa jest fatalna, a po deszczu wręcz nieprzejezdna!) Jadąc dalej trasą 22 mijamy kolejną wioskę: Kamienna Karczma. Należy już zwiększyć czujność, gdyż po przejechaniu ok. 5 km, na długiej prostej, znajduje tablica informująca o skręcie w lewo na miejscowości: Lubiki i Huta Kalna. Przy tej tablicy skręcamy w lewo. Jedziemy drogą asfaltową przez las, mijając kolejno miejscowości: Lubiki Małe i Lubiki. Dojeżdżamy do miejscowości Huta Kalna. Jadąc cały czas drogą asfaltową (po lewej stronie widzimy kościół) dojeżdżamy do rozwidlenia drogi na Czarne i Klaniny. Wybieramy drogę w kierunku Czarnego. Jedziemy przed siebie mijając cmentarz po prawej. Ok. 400 m dalej widoczna już jest tablica informacyjna: „AS-TOUR parking 200 m”. Skręcamy w prawo i drogą gruntową podjeżdżamy 200m do bramy bazy. Jesteśmy na miejscu.

Dojazd od strony Chojnic, Człuchowa, Bydgoszczy:

Trasa nr 22 - kierunek Malbork, Elbląg. Mijamy miejscowości: Czersk i następnie Czarną Wodę. Ok. 1,8 km za Czarną Wodą należy zwolnić i wypatrywać tablicy informującej o skręcie w prawo na miejscowości: Lubiki i Huta Kalna. (Uwaga tablicę łatwo przeoczyć, choć jest duża stoi jednak za drzewami, a przez to jest prawie niewidoczna!). Przy tej tablicy skręcamy w prawo. Jedziemy drogą asfaltową przez las, mijając kolejno miejscowości: Lubiki Małe i Lubiki. Dojeżdżamy do miejscowości Huta Kalna. Jadąc cały czas drogą asfaltową (po lewej stronie widzimy kościół) dojeżdżamy do rozwidlenia drogi na Czarne i Klaniny. Wybieramy drogę w kierunku Czarnego. Jedziemy przed siebie mijając cmentarz po prawej. Ok. 400 m dalej widoczna już jest tablica informacyjna: „AS-TOUR parking 200 m”. Skręcamy w prawo i drogą gruntową podjeżdżamy 200m do bramy bazy. Jesteśmy na miejscu.

AS-TOUR

Biuro Turystyki Kajakowej
Huta Kalna, Czarna Woda
jedź do
Wyznacz trasę
Podziel się:
back to top