Wybierz język witryny

lang - pllang - delang - gb

Nowy prototyp kajaka składanego

7 lata 6 miesiąc temu #516 przez micbilin
Nowy prototyp kajaka składanego was created by micbilin
Witam,

nazywam się Michał i jestem studentem wzornictwa przemysłowego na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. W ramach jednego z projektów semestralnych muszę opracować koncepcję kajaka składanego, dla jednej osoby.
Obiekt ten miałby służyć pływaniu rekreacyjnemu i amatorskiemu, nie profesjonalnemu. O tyle ile się orientuję to składane kajaki są jeszcze trochę za ciężkie, nie każdy jest w stanie swobodnie nosić kajak 18 - kilogramowy jak np. NERIS Walkure-1. Bardzo podoba mi się koncepcja projektantów Oru Kayak, którzy osiągnęli wagę 12 kilogramów i ciekawy sposób składania, jednak ich ceny nie są osiągalne dla wielu ludzi. Jeśli chodzi o moje wstępne przemyślenia to chciałbym zmniejszyć maksymalnie wielkość kajaka, tak by pomieścić tam jedną osobę z podstawowym bagażem i zastosować alternatywne materiały, dzięki czemu będziemy w stanie wytworzyć coś lżejszego i tańszego, oczywiście kosztem wytrzymałości i jakości, choć może nie (?).
Nie jestem żadnym ekspertem w temacie kajakarstwa dlatego właśnie zwracam się do Każdego, Kto chciałby podzielić się swoimi przemyśleniami w tym temacie, swoimi doświadczeniami czy ciekawymi materiałami które znalazł/a w Internecie.

Z góry dziękuję za poświęcony mi czas i pozdrawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.177 s.
back to top