Wybierz język witryny

lang - pllang - delang - gb


Informacje o obiekcie:


Nazwa:
Góra Czterech Wiatrów
Adres:
Miejski Las 11
Miasto:
Miejski Las 11-700
Województwo:
warmińsko-mazurskie
Telefon:
89 741 29 24
Telefon:
506 141 528
Współrzędne GPS:
53.85743728391992 / 21.328396795433946
Szlak:
Krutynia
Typ:
Atrakcje

Ocena obiektu (ocen: 166) 4.6 / 10


Opis obiektu:


Wiosną, latem i jesienią można (a nawet trzeba) na Mazury. Zimą można w góry i... też na Mazury. Na Warmii i Mazurach dzięki zróżnicowanemu ukształtowaniu terenu powstają stoki narciarskie.

Na Półwyspie Czterech Wiatrów koło Mrągowa funkcjonuje całoroczny Ośrodek Sportowy Góra Czterech Wiatrów. Zimą poszusujesz na jego stokach prawie jak w górach;) Wysokość 182 m n.p.m. daje możliwość przyjemnego zjazdu. Tras narciarskich jest 5, są 3 wyciągi, stok jest dobrze oświetlony, może być sztucznie naśnieżany. Ośrodek posiada restaurację, pokoje gościnne, wypożyczalnię sprzętu narciarskiego i snowboardowego, serwis narciarski, oferuje naukę jazdy. Byle dopisała zimowa pogoda, było mroźno i śnieżnie.

Ośrodek działa również latem. W swojej letniej ofercie posiada wypożyczalnię rowerów (a tras rowerowych w Mrągowie i okolicy jest wiele), wypożyczalnię sprzętu wodnego, kameralną plażę, restaurację i pokoje gościnne. Organizowane są uroczystości, grille, ogniska.

Półwysep otoczony jest lasami, pola, łąkami, jeziorami. Jet to bardzo dobry punkt widokowy na Mrągowo i okolice. Dostaniecie się tam kierując się z Mrągowa w stronę Mikołajek, za miastem pod drugim wiaduktem trzeba skręcić w lewo. Miejsce jest oznakowane. Ale my zachęcamy Was do spaceru. Na Górę Czterech Wiatrów prowadzi z Mrągowa szlak pieszy żółty. To zaledwie 8 kilometrowy spacerek, a krajobrazy po drodze piękne. Przez Górę Czterech Wiatrów przebiega też niebieski szlak rowerowy Duża Pętla Mrągowska. Z Mrągowa na półwysep można dostać się również promem.

P.S.
Część Półwyspu zajmuje Wojskowy Ośrodek Szkoleniowo-Kondycyjny. W przeszłości na półwyspie istniała szkoła szybowcowa. W 1935 roku prawa własności terenu nabyło od prywatnego właściciela Niemieckie Sportowe Zrzeszenie Lotnicze (Deutscher Luftsportverband) i rozpoczęto szkolenie szybowników. W latach 1938 – 1944 szkoła podlegała organizacyjnie Narodowosocjalistycznemu Korpusowi Lotniczemu Storm 5/2.

W latach 50-tych mieściły się na półwyspie: Centrum Wyszkolenia Turystycznego dla kajakarzy i żeglarzy oraz ośrodek kolonijny dla dzieci i młodzieży. W 1960 r. utworzono Wojskowy Ośrodek Kondycyjny dla personelu latającego. W 1966 r. zmieniono nazwę na Wojskowy Ośrodek Szkoleniowo-Kondycyjny.

Aktualne komantarze do obiektu


Aktualnie brak komentarzy dla obiektu.


By dodawać komenatrze musisz się zarejestrować i zalogować w górnej części strony.

back to top