Wybierz język witryny

lang - pllang - delang - gb

Spływy kajakowe w okolicy Mikołajki. Kajaki Mikołajki!

 

Urlop zaplanowany na miesiące wakacyjne wcale nie musi oznaczać kolejnych wolnych dni spędzonych leniwie na pojezierzu mazurskim. Przy odrobinie wysiłku możemy zorganizować ciekawą imprezę wakacyjną dla was i waszych znajomych. Zastanówmy się czy nie warto namówić kilku dobrych kumpli i zorganizować spływ kajakowy w okolicy Mikołajek?

W niedużej odległości od Mikołajek przepływa rzeka Krutynia. Należy ona do idealnych akwenów wodnych dla początkujących amatorów kajakarstwa. Nie jest głęboka – na całej jej długości średnia głębokość to zaledwie 65cm. Oznacza to, że nawet osoby słabo pływające nie będą musiały obawiać się ewentualnej wywrotki na kajaku – chociaż takie zdarzenie na spokojnej rzece, jaką jest Krutynia nie powinno mieć miejsca.

Rzeka jest pięknie otoczona przez lasy liściaste, a żyjące w niej zwierzęta i ciekawe rośliny podwodne dodadzą spływowi kajakowemu dodatkowych wrażeń. Kto wie, może akurat tego roku warto odkryć Mazury z innej strony i wedrzeć się w sam środek tej malowniczej krainy? Wszak takich widoków nie zagwarantuje nam ani leżakowanie nad jeziorem, ani nawet przepłynięcie się łodzią, która nie wpłynie na płytkie rzeki i trudno dostępne miejsca.

Oferta, którą możemy zaproponować turystom przebywającym w Mikołajkach jest bardzo zróżnicowana – począwszy od spływów jednodniowych rzeką Krutynią  do kilkudniowych wojaży. Oczywiście amatorom proponujemy na początek krótką, prostą trasę – najlepiej jednodniową. Dzięki temu będą mieli Państwo szansę sprawdzić się w nowym środowisku i ocenić czy taka forma rozrywki jest odpowiednia.

Profesjonalni doradcy pomogą dobrać właściwy sprzęt oraz trasę na spływ kajakowy – dostosowaną do ilości i stopnia zaawansowania uczestników, a także obecności dzieci.

Do zaproponowania mamy wiele typów kajaków – przeznaczonych dla jednej, dwóch lub trzech osób. Ta ostatnia propozycja z pewnością zostanie doceniona przez rodziców, którzy chcą zabrać swoją pociechę na spływ.

Do dyspozycji jest również sprzęt turystyczny – tu oferta skierowana jest głównie dla osób, które wybiorą się na kilkudniowy spływ – możemy wypożyczyć namioty, materace, pojemniki wodoszczelne na bagaże oraz inne przydatne gadżety.

Do Państwa dyspozycji jest parking, gwarantujemy także transport osób i sprzętu na wskazane miejsce początku lub zakończenie spływu kajakowego.

 

Spływy Jednodniowe Krutynia

 

Ceny spływów jednodniowych zawierają koszty wynajmu sprzętu oraz transport i bezpieczny parking.

UWAGA ! Na spływy jednodniowe oferujemy super wygodne kajaki polietylenowe !
Komfort w cenie ! Zamów już dziś!

Zniżki dla Grup!

 

1. Krutyń - Ukta. Trasa o długości 13 km - jej przepłynięcie zajmuje ok. 3 - 4 godziny. - cena 50 zł/kajak, 70 zł/Kanoe

2. Krutyń - Nowy Most. Trasa ma długość 19,5 km (ok 6 godzin) i jest przedłużeniem trasy Krutyń-Ukta. - cena 70 zł/kajak, 90 zł /Kanoe

3. Krutyń - Iznota. Trasa ma długość  29 km ( ok 8 godzin) i jest przedłużeniem trasy Krutyń- Nowy Most.  - cena 80 zł/kajak, 100 zł /Kanoe

4. Zgon - Krutyń. Trasa o długości 12,5 km (ok. 3 - 4 godzin) .  Transfer uczestników i kajaków z Krutyni do Zgonu. - cena 50 zł/kajak,80 zł /Kanoe

5. Spychowo - Krutyń. (25 km -ok 8 godz.). Przewóz turystów i kajaków do Spychowa - na miejsce startu - przy moście  drogowym w Spychowie - cena 70 zł/kajak,90 zł /Kanoe

6. Ukta - Nowy Most. Trasa o długości 9 km ( ok 2 - 3 godz.) - cena 40 zł/kajak,60 zł /Kanoe

7. Ukta - Iznota Trasa o długości 16 km (ok. 4 godzin).  - cena 50 z/kajak, 70zł/ kanoe 4 os.

Szczegółowy opis spływów jednodniowych znajduje sie tutaj

 

Podziel się:
back to top