Wybierz język witryny

lang - pllang - delang - gb

Wakacje to czas wyjazdów oraz urlopowego wypoczynku w gronie rodziny. Czas, kiedy nie musimy myśleć o czekających obowiązkach, pracy lub szkole to z pewnością dobry moment na przeżywanie wspaniałych przygód podczas turystycznych wyjazdów. Jednym z pomysłów na ciekawe spędzenie wolnego czasu są spływy kajakowe. Niewątpliwą zaletą tego rozwiązania jest fakt, że możemy zabrać ze sobą całą paczkę znajomych i wspólnie cieszyć się z radosnych momentów spędzonych nad wodą.

Często odwiedzanym miejscem na Pojezierzu Mazurskim jest miejscowość Ruciane-Nida. Cieszy się ona powodzeniem ze względu na przepiękne krajobrazy oraz czyste jeziora sąsiadujące z miasteczkiem. Niedaleko stąd przepływa także rzeka Krutynia. Jest ona idealna szczególnie dla początkujących kajakarzy. Płytka i niezbyt rwąca zostanie doceniona przez amatorów kajakarstwa, którzy obawiają się, czy podołają na trasie. Jej średnia głębokość to zaledwie 65cm, co sprawia, że staje się ona doskonałym akwenem dla rodzin z dziećmi, które również chcą spróbować swoich sił w tym sporcie. Płynąc wzdłuż rzeki mamy zagwarantowane malownicze widoki, a porastające brzegi rzeki lasy dadzą nam schronienie przed ostrymi promieniami słonecznymi.

Włóżmy więc odrobinę wysiłku, aby tegoroczny urlop był ciekawszy i bardziej atrakcyjny od minionych, kto wie – może złapiemy bakcyla i od tej pory tylko w kajaku będziemy spędzać wolne dni?

Oferta naszej wypożyczalni jest zróżnicowana i z pewnością każdy znajdzie idealne rozwiązanie dla siebie. Nasi pracownicy służą pomocą i własnym doświadczeniem podczas przygotowywania tras czy doborze sprzętu. Dla początkujących polecane są szczególnie spływy kajakowe jednodniowe z krótką, liczącą około 15km trasą.

Na miejscu lub przez telefon dowiedzą się państwo jakie kajaki będą właściwe podczas przygotowywanej podróży. Do dyspozycji mamy kajaki przeznaczone dla jednej, dwóch lub trzech osób. Ostatnie skierowane są głównie dla rodzin z dzieckiem – umiejscawiając malucha pośrodku możemy być spokojni o jego bezpieczeństwo, a sami cieszyć się malowniczymi krajobrazami mazurskimi.

Oprócz kajaków oferujemy także sprzęt turystyczny dla osób zainteresowanych spływami kilkudniowymi – można u nas znaleźć namioty, materace, worki wodoszczelne na bagaże oraz inne potrzebne sprzęty.

Swoim klientom zapewniamy transport na miejsce startu lub zakończenia spływu, do Państwa dyspozycji jest również parking na terenie naszej wypożyczalni.

 

Zobacz również: Spływy Jednodniowe Krutynia

Podziel się:
back to top