Wybierz język witryny

lang - pllang - delang - gb

Spływy kajakowe w okolicy Rynu. Kajaki Ryn!

Spływy kajakowe w okolicy Ryn. Kajaki Ryn!

Przez Ryn, położony nad jeziorami Ołów i Ryńskim, przebiega Szlak Wielkich Jezior Mazurskich. Latem na jeziorach powiewają białe żagle pojedynczych statków oraz statków pasażerskich obsługujących rejsy wycieczkowe.

Galindów zamieszkujących pierwotnie te tereny wyparli Krzyżacy, którzy ok. 1377 r. wybudowali zamek, choć badania archeologiczne wskazują, że budowla mogła powstać 100 lat wcześniej. W ciągu swojej historii był wielokrotnie przebudowywany i rozbudowywany. Zamek był samowystarczalny dzięki przyległemu folwarkowi. W pomieszczeniach zamkowych znajdowały się: kaplica, kapitularz, refektarz, dormitorium, izba pisarza i kucharza, łaźnia, pokoje gościnne, prochownia, zbrojownia, kuchnia, piekarnia, browar, słodownia, magazyny miodu, działał też młyn zbożowy, spichlerz, folusz...

Zamek był początkowo siedzibą komtura, następnie prokuratora, po sekularyzacji państwa zakonnego stał się siedzibą starosty i książęcego łowczego. W 1853 r. znajdowało się na zamku więzienie. W 1881 roku zamek spłonął i w rezultacie został przebudowany w stylu neogotyckim. W czasie II wojny światowej ponownie na zamku funkcjonowało więzienie, a po wojnie znajdowały się tam magazyny i zakłady mechaniczne, później biura miejskich instytucji i placówki kulturalne. Od 2001 r. zamek jest w rękach prywatnych, a od 2006 r. znajduje się w nim 4-gwiazdkowy hotel. Zamek możecie zwiedzić z przewodnikiem.

Zabytkiem ryńskim jest również wiatrak holenderski z II poł. XIX wieku, XIX-wieczna wieża ciśnień oraz kaplica ewangelicka z 1836 r. Niedaleko wieży znajdują się pozostałości dawnego ewangelickiego cmentarza. Z kolei po kirkucie nie zachował się żaden ślad. Na jego terenie znajduje się obecnie fabryka okien.

Nad jeziorem Ryńskim zbudowaną promenadę i ekomarinę oraz wytyczono ścieżkę pieszo-rowerową z pomostem widokowym na jezioro Ołów. Przespacerujcie się również do niewielkiego muzeum, gdzie obejrzycie etnograficzne eksponaty, jak np. łódź-dłubanka, półkosek, fotel gdański, ozdobne kafle piecowe oraz najprawdziwsze "gacie z klapą" - arcypraktyczne, koronkowe reformy.

A z Rynu tak blisko do Krutyni, gdzie zorganizujemy dla Was spływ kajakowy Krutynią, najpiękniejszym szlakiem nizinnym Europy.

Profesjonalni doradcy pomogą dobrać właściwy sprzęt oraz trasę na spływ kajakowy – dostosowaną do ilości i stopnia zaawansowania uczestników, a także obecności dzieci.

Do zaproponowania mamy wiele typów kajaków – przeznaczonych dla jednej, dwóch lub trzech osób. Ta ostatnia propozycja z pewnością zostanie doceniona przez rodziców, którzy chcą zabrać swoją pociechę na spływ.

Do dyspozycji jest również sprzęt turystyczny – tu oferta skierowana jest głównie dla osób, które wybiorą się na kilkudniowy spływ – możemy wypożyczyć namioty, materace, pojemniki wodoszczelne na bagaże oraz inne przydatne gadżety.

Do Państwa dyspozycji jest parking, gwarantujemy także transport osób i sprzętu na wskazane miejsce początku lub zakończenie spływu kajakowego.

 

Spływy Jednodniowe Krutynia - tylko 40 km od Rynu!

 

Ceny spływów jednodniowych zawierają koszty wynajmu sprzętu oraz transport i bezpieczny parking.

UWAGA ! Na spływy jednodniowe oferujemy super wygodne kajaki polietylenowe !
Komfort w cenie ! Zamów już dziś!

Zniżki dla Grup!

 

1. Krutyń - Ukta. Trasa o długości 13 km - jej przepłynięcie zajmuje ok. 3 - 4 godziny. - cena 50 zł/kajak, 70 zł/Kanoe

2. Krutyń - Nowy Most. Trasa ma długość 19,5 km (ok 6 godzin) i jest przedłużeniem trasy Krutyń-Ukta. - cena 70 zł/kajak, 90 zł /Kanoe

3. Krutyń - Iznota. Trasa ma długość  29 km ( ok 8 godzin) i jest przedłużeniem trasy Krutyń- Nowy Most.  - cena 80 zł/kajak, 100 zł /Kanoe

4. Zgon - Krutyń. Trasa o długości 12,5 km (ok. 3 - 4 godzin) .  Transfer uczestników i kajaków z Krutyni do Zgonu. - cena 50 zł/kajak,80 zł /Kanoe

5. Spychowo - Krutyń. (25 km -ok 8 godz.). Przewóz turystów i kajaków do Spychowa - na miejsce startu - przy moście  drogowym w Spychowie - cena 70 zł/kajak,90 zł /Kanoe

6. Ukta - Nowy Most. Trasa o długości 9 km ( ok 2 - 3 godz.) - cena 40 zł/kajak,60 zł /Kanoe

7. Ukta - Iznota Trasa o długości 16 km (ok. 4 godzin).  - cena 50 z/kajak, 70zł/ kanoe 4 os.

Szczegółowy opis spływów jednodniowych znajduje sie tutaj

 
Podziel się:
back to top