Wybierz język witryny

lang - pllang - delang - gb

Spływy kajakowe w okolicy Giżycka. Kajaki Giżycko!

Spływy kajakowe w okolicy Giżycko. Kajaki Giżycko!

Giżycko na pewno kojarzy się Wam z jeziorami i żeglarstwem. To dobre skojarzenia, ponieważ okolice Giżycka mają największą w Polsce liczbę jezior, a miasto leży pomiędzy jeziorami Kisajno i Niegocin, na Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Szlak zaczyna się w okolicy Pisza, przebiega przez Mikołajki, Ryn, Giżycko i kończy w Węgorzewie. W linii prostej to 111 km. Nic więc dziwnego, że latem miasteczka i wioski na szlaku oblegane są przez turystów. W gwarnym latem Giżycku królują sporty wodne, odbywają się regaty, rozbrzmiewa muzyka szanty, a i zabytków nie brakuje.

Słynny jest zabytkowy most obrotowy na Kanale Giżyckim, zwanym też Łuczańskim, zbudowany w 1898 r. Most wysadzili wycofujący się Niemcy, na szczęście odbudowano go. Gdy most otwiera się, wstrzymany zostaje ruch uliczny, a statki przepływają po kanale. Dawniej odbywało się to ręcznie, od 1970 r. poprzez napęd elektryczny, a obecnie powrócono do tradycyjnej, ręcznej obsługi mostu. Na pamiątkę zdobądźcie od operatora przeprawy pieczątkę.

Zabytkowy jest znajdujący się w centrum miasta kościół ewangelicki zbudowany w 1827 r. Jeśli traficie do Giżycka latem, spytajcie o Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej, który odbywa się w kościele. Drugi zabytek sakralny warty zobaczenia to cerkiew św. Anny z końca XIX w.

W latach 1277–1283 Krainę Wielkich Jezior Mazurskich opanował zakon krzyżacki. Zakon zbudował w Giżycku w XIV w. zamek. Losy zamku były burzliwe, był niszczony i odbudowywany. Z zamku prokuratorskiego stał się rezydencją myśliwską książąt pruskich, potem siedzibą dowództwa Twierdzy Boyen. Mieściło się w nim również muzeum założone przez Paula Hindenburga. Czasy świetności dla zamku był to okres międzywojenny. Wówczas przekształocono zamek w hotel, aby ugościć elitę towarzyską kraju zjeżdżającą się do Giżycka jako do kurortu nad jeziorami. Obecnie również mieści się w nim luksusowy hotel. Z pierwotngo założenia zachowało się dwupiętrowe skrzydło z późnorenesansowymi zwieńczeniami murów szczytowych.

Koniecznie odwiedźcie też Twierdzę Boyen, zbudowaną w latach 1844-1856 jako główne umocnienie całego łańcucha umocnień zamykającego od wschodu dostęp do państwa pruskiego. Obecnie Twierdzą opiekuje się Towarzystwo Miłośników Twierdzy Boyen. Można ją zwiedzać, znajduje się w niej hostel, do dyspozycji są przewodnicy, organizowane są imprezy, jak rekonstrukcje historyczne, zloty motocykli...

Piękny widok na miasto i jeziora rozciąga się z zabytkowej Wieży ciśnień zbudowanej w 1900 r. Jej wysokość to 162 m n.p.m. Skorzystajcie też z kawiarni i obejrzyjcie eksponaty niewielkiego muzeum. Wieża znajduje się na terenie dawnego kirkutu, po którym niestety nie zachowała się żadna macewa. Drugi cmentarz żydowski w Giżycku znajdował się przy ul. Smętka, w sąsiedztwie cmentarza ewangelickiego. Tak jak i pierwszy został zniszczony w trakcie II wojny światowej i w okresie powojennym. Obecnie w jego miejscu mieści się park. Nie ma śladu po macewach.

Jeśli jesteście religijni lub po prostu chcecie cieszyć się cudownymi widokami, zajrzyjcie na Wzgórze św. Brunona, które upamiętnia męczeńską śmierć biskupa Brunona z Kwerfurtu.

Giżycko to również wiele szlaków rowerowych, pieszych, żeglarstwo samodzielne bądź statkami pasażerskimi. Zimą bojery, skutery śnieżne, narty biegowe, wędkarstwo podlodowe, snow- i ice-kating, nurkowanie pod lodem, kuligi... A jeśli po widoku jezior zamarzy się Wam spływ kajakowy rzeką, zapraszamy do skorzystania z naszych usług.
 

Profesjonalni doradcy pomogą dobrać właściwy sprzęt oraz trasę na spływ kajakowy – dostosowaną do ilości i stopnia zaawansowania uczestników, a także obecności dzieci.

Do zaproponowania mamy wiele typów kajaków – przeznaczonych dla jednej, dwóch lub trzech osób. Ta ostatnia propozycja z pewnością zostanie doceniona przez rodziców, którzy chcą zabrać swoją pociechę na spływ.

Do dyspozycji jest również sprzęt turystyczny – tu oferta skierowana jest głównie dla osób, które wybiorą się na kilkudniowy spływ – możemy wypożyczyć namioty, materace, pojemniki wodoszczelne na bagaże oraz inne przydatne gadżety.

Do Państwa dyspozycji jest parking, gwarantujemy także transport osób i sprzętu na wskazane miejsce początku lub zakończenie spływu kajakowego.

 

Spływy Jednodniowe Krutynia - tylko 60 km od Giżycka!

 

Ceny spływów jednodniowych zawierają koszty wynajmu sprzętu oraz transport i bezpieczny parking.

UWAGA ! Na spływy jednodniowe oferujemy super wygodne kajaki polietylenowe !
Komfort w cenie ! Zamów już dziś!

Zniżki dla Grup!

 

1. Krutyń - Ukta. Trasa o długości 13 km - jej przepłynięcie zajmuje ok. 3 - 4 godziny. - cena 50 zł/kajak, 70 zł/Kanoe

2. Krutyń - Nowy Most. Trasa ma długość 19,5 km (ok 6 godzin) i jest przedłużeniem trasy Krutyń-Ukta. - cena 70 zł/kajak, 90 zł /Kanoe

3. Krutyń - Iznota. Trasa ma długość  29 km ( ok 8 godzin) i jest przedłużeniem trasy Krutyń- Nowy Most.  - cena 80 zł/kajak, 100 zł /Kanoe

4. Zgon - Krutyń. Trasa o długości 12,5 km (ok. 3 - 4 godzin) .  Transfer uczestników i kajaków z Krutyni do Zgonu. - cena 50 zł/kajak,80 zł /Kanoe

5. Spychowo - Krutyń. (25 km -ok 8 godz.). Przewóz turystów i kajaków do Spychowa - na miejsce startu - przy moście  drogowym w Spychowie - cena 70 zł/kajak,90 zł /Kanoe

6. Ukta - Nowy Most. Trasa o długości 9 km ( ok 2 - 3 godz.) - cena 40 zł/kajak,60 zł /Kanoe

7. Ukta - Iznota Trasa o długości 16 km (ok. 4 godzin).  - cena 50 z/kajak, 70zł/ kanoe 4 os.

Szczegółowy opis spływów jednodniowych znajduje sie tutaj

 
Podziel się:
back to top